Svéd és holland EL-henger

elfsborg (elfsborg, )

A Twente és az Elfsborg igazi gólfesztivált rendezett az Európa Liga selejtezőjének 1. fordulójában.

A második számú európai kupasorozat selejtezőjében – az MTK döntetlenje, és a Honvéd idegenbeli győzelme mellett -, közel negyven találkozót játszottak csütörtökön.

A játéknap legnagyobb arányú győzelmét a svéd Elfsborg aratta: a máltai Floriana nyolc gólt kapott kilencven perc alatt, vagyis szinte 11 percenként kaptak egyet a svédektől. Simon Hult kezdte a sorozatot, már az ötödik percben, majd miután többször is szétpasszolták a vendégek védelmét, Jawo és a már egyszer betaláló Hunt is tovább növelte a svédek előnyét (3-0).

Az angol támadónak 26 percre volt szüksége a mesterhármashoz, akkor egy büntetőt érvényesített, majd még a félidő előtt  Nilsson is feliratkozott a gólszerzők közé, így ötgólos előnnyel vonulhatott öltözőbe az Elfsborg.

A folytatásban nem erőltette meg magát az északi csapat, érthető módon, de azért így is befért még a Floriana kapujába háromszor a játékszer. Az 51. percben Claesson, háromperccel később pedig Frick ünnepelhetett, végül Larsson koronázta meg a svéd győzelmet (8-0).

A holland Twente sem fukarkodott a gólok számát illetően, igaz, ők “csak” hatot rámoltak be az andorrai Santa Colomának: Schilder rögtön kettőt vágott egy perc alatt – a 28. és a 29. percben -, majd a szünetet követően Tadicon és Johnon volt a sor. Az összecsapás végére ismét egy duplázás jutott, Plet is kétszer juttatta a labdát a gólvonal mögé.

A mérkőzések visszavágóit július 10-én és 12-én rendezik.