Magabiztos Lazio-siker

A Lazio Stefano Mauri bombagóljának is köszönhetően 2-1-re legyőzte a vendég Napolit az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának rangadóján.

Mindkét együttes számára a három pont megszerzése volt a cél, ugyanis a dobogó legalsó fokáért komoly küzdelem várható a hátralévő fordulókban. Így nem is volt meglepetés, amikor a hazaiak már kilen percnyi játék után gólt ünnepelhettek: Candreva volt eredményes (1-0).

Pandev még első játékrész végén megszerezte a Napoli egyenlítő találatát, így döntetlennel vonultak öltőzbe a csapatok: minden adott volt egy remek második félidőhöz.

A szünet után érkezett Stefano Mauri, akinek góljáról még sokáig fogunk beszélni, ugyanis a középpályás Radu szélről beívelt labdáját ollózta hét méterről védhetetlenül a kapuba (2-1). Az utolsó tíz percben Ledesma pecsételte meg a Napoli sorsát, így 3-1-es győzelmével a Lazio fellépett a tabella harmadik helyére, míg a nápolyiak továbbra is ötödikek.