A Sevilla közelít az élmezőnyhöz

A Sevilla hazai pályán 3-1-re legyőzte a Mallorca együttesét a Primera Division 30. fordulójának zárómérkőzésén.

A gólnélküli első félidőt követően a hazaiak megrázták magukat és a második játékrészre magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak. Ennek meg is lett az eredménye, ugyanis a szünet utáni hatodik percben már megrezgették a vendégek hálóját: Reyes passzából Negredo volt eredményes (1-0).

Tizenegy percet kellett várni a következő gólörömig, ekkora a Navas, Manu páros volt a gólfelelős (2-0), majd a 68. percben ismét Reyes szolgálta ki csapattársát: ezúttal Jesus Navas jegyezte az újabb találatot (3-0). A hátralévő időben a vendégek már nem tudták ledolgozni a közel húsz perc alatt összeszedett tetemes hátrányukat, de az eredményen még tudtak kozmetikázni: Hemed szerezte a találkozón a Mallocra egyetlen találatát (3-1).

Győzelmével a Sevilla a tabella nyolcadik helyére lépett előre, és csak három pont választja el az ötödik pozíciótól, míg a Mallorca őrzi 14. helyét.

Eredmény – Primera Division, 30. forduló
Sevilla-Mallorca 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Negredo (51.), Manu (62.), Jesus Navas (68.), illetve T. Hemed (74.)