Németh volt a Waalwijk hőse

Németh Krisztián, a KRC Waalwijk magyar csatára győztes gólt szerzett a Den Haag elleni holland bajnokin.

Az RKC Waalwijk amolyan hatpontos meccset vívott az ADO Den Haaggal vasárnap délután, ugyanis a fordulót megelőzően mindössze öt pont volt a két csapat közt a küönbség. A Den Haag ráadásul a kiesési rájátszás elől menekül.

Németh Krisztián a hazaiaknál, Horváth Gábor pedig a vendégeknél volt ott a kezdőcsapatban. A magyar támadó nem tétlenkedett, a 22. percben fejjel juttatta előnybe a Waalwijkot. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, ám az eredmény már nem változott, a Waalwijk így pontszámban beérte a rájátszást érő helyre odafurakodó NEC Nijmegent.

A győztes gólt szerző Németh 70, Horváth 58 percet játszott a holland bajnokin.

Mindeközben az Ajax gálaelőadást tartott a Heracles ellen. Az amszterdamiak negyvenöt perc után még csak 1-0-ra vezettek, a második felvonásban azonban ötöt is berámoltak a vendégkapuba, 6-0 lett az összecsapás vége. Érdekesség, hogy minden egyes gólt különböző játékos szerzett.

Eredmények – Eredivisie, 28. forduló
RKC Waalwijk – ADO Den Haag 1-0 (1-0)
Gólszerző: Németh (22.)
Ajax – Heracles 6-0 (1-0)
Gólszerzők: Janssen (25.), Evecilio (48.), Eriksen (52.), Anita (63.), De Jong (72.), Sigthorsson (87.)