Északi rangadón tarolt a Werder Bremen

A Bundesliga 25. fordulójában a Werder Bremen 3-0-ra verte hazai pályán a Hannover gárdáját.

A német bajnokság 6. illetve 7. helyén álló két gárda mérte össze tudását. Szoros mérkőzésre lehetett számítani, ám végül könnyed brémai siker született.

Mindössze fél órát kellett várni az első gólra, Ekici szabadrúgását követően Pizarro érkezett és passzírozta a hálóba a labdát. A második félidő elején ismét egy Ekici szabadrúgást követően örülhetett gólnak a Werder, Prödl robbant be és fejelt a bal felsőbe.

Öt perccel később a hazaiak kialakították a végeredményt: óriási védelmi hiba után léphetett meg Rosenberg, aki a kijövő kapus lábai között a hosszúba gurított, 3-0 lett a vége.

Brémai hármas a hannoveri kapuban:

werder 3-0 by Futbol2101

A Werder ezzel a győzelemmel megerősítette Európa Liga-selejtezőt érő hatodik helyét és 39 pontjával már csak egy egységre van az előtte álló Leverkusentől.

A játéknap másik mérkőzésén papírforma eredmény született, a negyedik helyen álló Schalke 04 hazai pályán 3-1-re verte a Hamburgot. Mind a négy találat az első félidőben született.

Eredmény – Bundesliga, 25. forduló
Werder Bremen-Hannover 96 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Pizarro (31.), Prödl (49.), Rosenberg (56.)
FC Schalke 04-Hamburger SV 3-1 (3-1)
Gólszerzők: Pukki (5.), Metzelder (26.), Huntelaar (33., 11-esből), illetve Kacar (45.)