Loki-siker a Fradi otthonában

Iván Imre Krisztián

2012. 03. 03. 17:25

A labdarúgó OTP Bank Liga első idei rangadóján a veretlenül listavezető DVSC idegenben verte 2-1-re az FTC-t.

Összefoglaló: Nem várt könnyű mérkőzés a labdarúgó NB I. listavezetőjére a 18. forduló rangadóján, hiszen a Ferencváros otthonába látogatott a veretlen Debrecen.

Jó iramban kezdődött az összecsapás, küzdelmes volt a mérkőzés, a Loki hamar eltalálta a kapufát, egy szöglet után hullott a labda a keresztlécre.

Egy idő után azonban inkább a mezőnyjáték dominált, kevés komoly lehetőség adódott a kapu előtt. A kiegyenlített mérkőzésen a 42. percben szerezte meg a vezetést a Debrecen, egy szöglet utáni kavarodás során Coulibaly helyezett a gólvonal mögé egy kapufáról lecsorgó labdát.

A vendégek fordulhattak előnnyel, de a második félidőben a hazaiak kezdtek jobban, ez pedig gólban is megmutatkozott. Ekkor is egy szöglet után rezdült meg a háló, a hosszú saroknál érkező Klein lőtte a vendégek kapujába a játékszert, egalizált a Fradi.

Gyűrték egymást a csapatok az egyenlítés után is, Détári Lajos és Kondás Elemér is cserékkel frissítette csapatát, a végjáték viszont a vendégeknek kedvezett. A 79. percben Szakály tekert nagyjából 15 méterről a ferencvárosi kapu bal sarkába, ismét a hajdúságiaknál volt az előny.

Próbálkozott a Ferencváros az újbóli egyenlítéssel, de az utolsó percekben a Debrecen előtt adódtak nagyobb helyzetek, gól viszont nem született. A DVSC így is nyert 2-1-re, 2002 áprilisa után újra diadalmaskodni tudtak az FTC vendégeként.

A listavezető hajdúságiak előnye hétpontos a vasárnap a Haladás otthonában pályára lépő Győri ETO előtt.

Eredmény – OTP Bank Liga, 18. forduló
Ferencváros – DVSC-TEVA 1-2 (0-1)
Albert Flórián Stadion, 6000 néző. Vezette: Bognár Tamás
Ferencváros: Kunsági – Balog, Klein, Junior – Rósa (Beliczky, 65.), Busai, Otten, Hakola (Lisztes, 58.), Kulcsár (Zsivoczky, 83.) – Pölöskey, Somalia. Vezetőedző: Détári Lajos
Debrecen: Novakovic – Nagy Z. (Bernáth, 68.), Simac, Mészáros, Korhut – Szakály P., Varga, Bouadla, Bódi (Rezes, 77.) –  Coulibaly, Kulcsár T. (Máté P., 85.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerzők: Klein (54.), illetve Coulibaly (42.), Szakály P. (79.)
Sárga lap: Busai (35.), Junior (43.), Balog (44.), illetve Bódi (33.), Rezes (78.)
Piros lap:

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a találkozónak, a Debrecen 2-1-re nyert a Ferencváros vendégeként, ezzel megerősítette helyét a tabella élén.

92. PERC: Újabb lehetőség adódott a vendégek előtt, de Rezes rosszul vette át a labdát, majd Coulibaly próbálkozása csúszott el a jobb kapufa mellett.

88. PERC: Jó helyzetben indulhattak meg a vendégek, Coulibaly Rezest indította, aki a középen érkező Boudla elé tálalt. Újabb gól viszont nem született, Boudla kapásból a kapu fölé lőtt, óriási helyzet volt.

CSERE 85’
A debreceni Kulcsár is lemegy, Máté a helyén.
CSERE 83’
Hazai csere, Kulcsár le, Zsivóczky be.

79. PERC: Szakály előtt hiába állt védő, a debreceni csapatkapitány nagyjából 15 méterről szépen tekert a bal sarokba, Kunsági nem tudott védeni. 1-2!

GÓÓÓL 79’
Szakály, Debrecen
SÁRGA LAP 78’
Rezes feldobta magát egy debreceni kontratámadás során, sárgát kapott.

77. PERC: Klein
egy védő szorításában fejelt egy beadás után, nem talált kaput.

CSERE 76’
Bódi helyére Rezes érkezik a Lokiba.

73. PERC: Lisztes
szabadrúgása után Pölöskey fejelt középen, sok erőt nem tudott beleadni, így Novakovic lehúzta a játékszert.

A rendes játékidő utolsó húsz perce következik, továbbra is 1-1 az állás.

CSERE 68’
Kondás Elemér is változtat, a sántikáló Nagy helyett Bernáth érkezett.
CSERE 65’
Újabb hazai csere, Rósa le, Beliczky be.

63. PERC: Korhut
távoli lövése a bal sarok felé tartott, de Kunsági hárított.

CSERE 59’
Cserél a Fradi, Hakola helyett Lisztes a pályán.

59. PERC: Szakály
cselezte le ellenfelét már a büntetőterületen belül, keresztbe lőtt labdájára azonban nem érkezett csapattárs.

54. PERC: Egy jobb oldali szöglet után a hosszún érkező Klein talpalta a játékszert a Debrecen kapujába. 1-1!

GÓÓÓL 54’
Klein, Ferencváros

53. PERC: Hakola
csavart kapura oldalról egy szabadrúgást, Novakovic kiszedte a léc alól a labdát.

50. PERC: Somalia támadta Novakovicot egy hazaadás után, a Loki kapusa még el tudta rúgni a labdát, bedobással folytathatták a hazaiak.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Loki kezdte a második félidőt.

Vége az első félidőnek, a Debrecen 1-0-ra vezet a Ferencváros otthonában. Sokáig a mezőnyjáték dominált, a Loki az utolsó öt percben volt igazán veszélyes, Coulibaly révén meg is szerezték a vezetést. Hamarosan jön a folytatás!

45. PERC: Simac csúsztathatott, veszélyes helyzet volt, de a kapu fölé ment a labda.

SÁRGA LAP 44’
Balogot is figyelmezteti a játékvezető egy szabálytalanság után.
SÁRGA LAP 43’
Junior előtt villan a sárga.

42. PERC: Egy újabb debreceni szöglet után megszületett a hajdúságiak vezető gólja. A Ferencvárosi védők nem voltak a helyzet magaslatán, a kapufáról visszapattanó játékszert Coulibaly pofozta a kapuba. 0-1!

GÓÓÓL 42’
Coulibaly, Debrecen

41. PERC:
Egy szöglet után Mészáros lövését Kunsági a rövid sarok elől szedte ki.

40. PERC: Kulcsár lépett meg, majd a középen érkező Boudla felé passzolt volna, viszont pontatlan volt.

39. PERC: Coulibaly próbálkozása jócskán elkerülte a hazai kaput.

SÁRGA LAP 35’
Busai sárgult be.

33. PERC:
Egy szabadrúgás után Pölöskey fejelt kapura, Novakovic hárított. Megélénkülni látszik a Ferencváros támadójátéka.

SÁRGA LAP 33’
Bódi kapott sárgát, miután felrúgta Juniort.

29. PERC: Boudla
ballábas lökete nem sokkal kerülte el a Fradi kapuját.

27. PERC: Simac kap egy kötést vérző fejére.

LES 25’
Bódi kerülhetett volna helyzetbe, de lesen volt.

23. PERC: Szakály
próbálkozott egy lövéssel, de veszélytelen volt.

20. PERC: Pölöskey beadása Somaliát kereste, de a Fradi támadójának nem volt esélye a Loki-védők gyűrűjében. Az utóbbi percekben inkább mezőnyjátékot látunk.

15. PERC: Simac feje vérzik, a játékvezető leküldte ápolásra. A Loki megbírkózott az ideiglenes emberhátránnyal.

10. PERC: Gól egyelőre nincs az összecsapáson, de lelkesek a csapatok, jó mérkőzés kerekedhet ki ebből.

5. PERC: A vendégek szöglete a kapufára hullott, Kunsági csak nézte a játékszert, majd Kulcsár lövésénél már hárított.

SZÖGLET 3’
A mérkőzés első szöglete a Fradié volt.
KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elkezdődött az összecsapás!

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a tragikus hirtelenséggel elhunyt Kutasi Róbertre, a REAC klubigazgatójára.

A mérkőzés 17 óra 30 perckor kezdődik!

Előzmények: A labdarúgó NB I. 18. fordulójában a Ferencváros-DVSC-TEVA összecsapás ígérkezik a slágermeccsnek. A bajnokságban veretlenül listavezető hajdúságiak legutóbb 2002 áprilisában tudtak bajnoki mérkőzést nyerni a Fradi otthonában, és minden bizonnyal most sem vár rájuk könnyű mérkőzés az Albert Flórián Stadionban.

Ősszel a Loki hazai pályán 1-0-ra diadalmaskodott az FTC ellen. Ha ma vereséget szenvedne Kondás Elemér együttese, akkor is megtartanák vezető helyüket a forduló után, hiszen a második Győri ETO négy ponttal van lemaradva.

A Détári Lajos által irányított Ferencváros a kilencedik helyen telelt az NB I.-ben.

A mérkőzés előtti nyilatkozatokat ITT olvashatja, a téli játékosmozgásokról IDE kattintva tájékozódhat, a tavaszi szezon előtti felkészülési mérkőzésekről pedig ITT találhat információkat!