Szalai góllal, Hajnal gólpasszal jelentkezett

A kezdőként 71 percet játszó Szalai Ádám góljának is köszönhetően 4-0-ra nyert a Mainz a Bundesligában. A Stuttgart 4-1-re győzött.

Az alsóházhoz tartozó Mainz fogadta a 16. Kaiserslauternt szombaton, Szalai Ádám a kezdőben, Stieber Zoltán a kispadon kapott helyet. A hazaiak már a második percben megszerezték a vezetést egy szép akció végén, Zidan talált be. A Mainz lelkesedése nem lankadt, negyed órával később pedig Szalai növelte tovább az előnyt. A válogatott támadó 2010 decembere után lőtt ismét gólt a német bajnokságban.

A továbbiakban is a vendéglátó dominált, Müllernek köszönhetően pedig 3-0-val mentek szünetre a csapatok. A Kaiserslautern csak egy keresztlécen csattanó lövésig jutott. A második felvonásban is a Mainz volt a veszélyesebb, a hazaiak biztos előnyük tudatában uralták a játékot. A hajrá kezdetén még Choupo-Moting is betalált, az FSV könnyedén zsebelte ezt az igen fontos három pontot. Szalai a 71. percig volt a pályán.

Szalai gólja:

A Stuttgart is pályára lépett délután, Hajnal Tamásék a sereghajtó Freiburgot látták vendégül. A hazaiak itt sem vártak sokat, a 21. percben már kettővel ment a VfB. Diagne még az első félóra letelte előtt szépített, de a fordulás után nem sokkal Boulahrouz révén már 3-1 volt az állás. A végén még Hajnal gólpasszából Harnik is betalált, a vége 4-1 lett. A válogatott középpályást a 86. percben cserélték le.

Idegenben nyert a Leverkusen és a Hoffenheim is, előbbi a Kölnt verte 2-0-ra, utóbbi a Wolfsburgot 2-1-re. Az Augsburg 2-0-ra verte a Herthát.

Eredmények – Bundesliga, 23. forduló

FSV Mainz-Kaiserslautern 4-0 (3-0)
Gólszerzők: Zidan (2.), Szalai (17.), Nicolai Müller (30.), Choupo-Moting (74.)

VfB Stuttgart-Freiburg 4-1 (2-1)
Gólszerzők: Harnik (12., 82.), Okazaki (21.), Boulahrouz (63.), illetve Diagné (27.)

1. FC Köln-Bayer Leverkusen 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Bender (16., 50.)

Augsburg-Hertha BSC 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Oehrl (61., 63.), Ndjeng (92.)

Wolfsburg-Hoffenheim 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Helmes (69., 11-esből), illetve Roberto Firmino (2.), Schipplock (84.)

Werder Bremen-1. FC Nürnberg 0-1 (0-0)
Gólszerző: Esswein (65.)