Kiesőjelöltből csoportgyőztes lett a Chelsea

A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján a Chelsea 3-0-ra verte a Valenciát, és csoportgyőztesként jutott tovább.

Az E csoportban két csapat pozíciója már nem változhatott. A 9 pontos Bayer Leverkusen mindenképpen továbbjutó, Tőzsér Dániel és Köteles László csapata, a Genk pedig kieső.

A Chelsea-Valencia összezecsapás két résztvevője 8-8 pontal állt, így bármelyikük kieshetett, de válhatott éppen csoportgyőztessé is.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA:

A  Valencia támadólag lépett fel – de csak azután, hogy nyitányképpen Drogba egy csel-lövés kombinációval mattolta a spanyolok védelmét (1-0).

A denevéresek igazi lendülete 22. percig tartott, amikor a Valencia védelmének asszisztálása közepette Drogba vérszegény átadása gólpasszá vált, Ramires megduplázta az angol előnyt (2-0).

A spanyolok ritkán tudtak a sokpasszos játékkal átjutni a Chelsea-n, ha mégis, Cech mindig a helyén volt.

A fordulás után a vendégek kedve kezdett lelohadni, a 76. percben a volt valenciai Mata ugratta ki Drogbát, aki először az erejével, majd a technikájával érvényesült, és pontot tett a továbbjutás ügyére (3-0).

Mivel pedig az E csoport másik meccsén a Genk 1-1-et játszott a vendég Leverkusennel, a Chelsea 11 ponttal csoportgyőztes lett, a németek 10 ponttal jutottak a 16 közé, a Valencia viszont búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

A játéknap többi mérkőzéséről ITT olvashatnak!

Chelsea-Valencia 3-0 (2-0)
Bajnokok Ligája, E csoport, 6. forduló
London, Stamford Bridge, 35 ezer néző, Vezeti: Gianluca Rocchi
Chelsea: Cech – Ivanovic, David Luiz, Cole – Vidal, Ramires (Mikel, 66.), Terry, Meireles – Sturridge, Mata (Malouda, 83.), Drogba (Torres, 78.). Vezetőedző: André Villas-Boas
Valencia: D. Alves – Barragán, Rami, Ruiz, Alba (Aduriz, 55.) – Albelda, Tino Costa (Parejo, 77.), Feghouli (Pablo Hernández, 66.), Jonas, Mathieu – Soldado. Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerzők: Drogba (2., 76.), Ramires (22.)
Sárga lap: Romeu (69.), illetve Tino Costa (69.)
Genk-Bayer Leverkusen 1-1 (1-0)
Gólszerzők:
Vossen (30.), illetve Derdiyok (79.)
A csoport végeredménye: 1. (és nyolcaddöntős) Chelsea 11 pont, 2. (és nyolcaddöntős) Bayer Leverkusen 10 pont, 3. (Európa Liga) Valencia 8, 4. Genk 3

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket:

93. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a Chelsea 3-0-ra verte a Valenciát, Genk-Leverkusen 1-1, a londoniak megnyerték az E csoportot a németek előtt, a Valenciának irány az Európa Liga.

CSERE 83’
Öt perc, három csere: Torres váltja Drogbát, Malouda Matát a Chelsea-ben, Parejo Costát a Valenciában

80. PERC:
Aduriz gyilkos fejesét hárítja Cech, a londoniak kapusa nagyokat véd ma.

76. PERC: Drogba higgadtan gurított el a kapus mellett, Mata gólpasszol és ünnepléssel vett részt az esetben, ennek aligha örülnek Valenciában. (3-0)

GÓÓÓL 76’
Drogba alighanem továbbjuttatta a Chelseat

72. PERC:
Drogba áthámozta magát Ramin, lapos lövése centikkel ment mellé.

SÁRGA LAP 69’
Chelsea: Romeu, Valencia: Tino Costa
CSERE 66’
Valencia: Pablo Hernández be, Feghouli le
Chelsea: Ramires helyén Mikel

63. PERC:
Feghouli most kegyetlenül eltalálta, Cech nyújtózott, és elérte a hosszú pipába tartó ladát!

59. PERC: Cech kiejtett labdáját Feghouli durrantotta fölé.

CSERE 55’
Alba helyett Aduriz a Valenciában

54. PERC:
Sturridge kínálta meg Diego Alvest, a túloldalon Soldado észrevehetetlen.

50. PERC: A forgatókönyv egyelőre változatlan, a Valencia passzolgatva eljut a 16-osig, de ott elakad a Chelsea-falban.

46. PERC: A szünetig féltucatnál kevesebb szabálytalanság esett, sportszerű a meccs.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Chelsea kezdi a második féldőt.

45. PERC: Vége az első félidőnek, a Chelsea stabilan védekezik és hatékonyan kontrázik, és vezet 2-0-ra az erőlködő Valencia ellen. A szünetben Genk-Leverkusen 1-0, a londoniak virtuális csoportelsők.

32. PERC: A Valencia még mindig támad, de láthatóan megrendült a két bekapott góltól.

22. PERC: Drogba elkocogott, adott egy felejthető labdát Ramiresnek, aki a tétovázó Ruiz és Alves kapus között belőtte a Chelsea második gólját. (2-0)

GÓÓÓL 22’
Drogba passzol, Ramires betalál!

18. PERC:
A nagy tét nem durvítja el a meccset, az első komolyabb szabálytalanságot Meireles szenvedte el Tino Costától. Mata volt csapata ellen rúghatott szabadot, majd szögletet.

13. PERC: A Valencia beszorítja a Chelsea-t, de ha a londoniak lekontrázzák őket, baj lesz.

10. PERC: A Valencia átment kezdeményezőbe, Albelda 20 méteres bombáját a felső sarokból piszkálta ki Cech.

2. PERC: Drogba egy laza csel után kilőtte a hosszú sarkot, továbbjutásra áll a Chelsea! (1-0)