Tőzsérék BL-pontszerzése a Chelsea ellen

Tőzsér Dániel és Köteles László csapata, a Genk idei első BL-góljával 1-1-et játszott a kedvetlen Chelsea ellen.

A Tőzsér Dánielt és Köteles Lászlót foglalkoztató Racing Genk eddig enyhén szólva sem villogott a BL-főtáblán.

Egyedül a Valencia elleni nyitómeccsen tudott egy ikszet elcsípni, de gólt akkor és azóta sem szerzett, így az E csoport utolsó helyén várta a meccset. A Chelsea kettejük előző, londoni találkozóján 5-0-ra nyert, igaz, a londoni Kékek egy rendkívül kínos hétvége után léptek pályára Belgiumban – ráadásul Drogba nélkül.

Andre Villas-Boas gárdája őrült meccsen kapott ki az Arsenal csikócsapatától 5-3-ra, miközben a Genk egy szintén rendkívüli összecsapáson 5-4-re verte az FC Bruges-t.

ÖSSZEFOGLALÓ:

A Chelsea komótosan kezdte a meccset Drogba, illetve a kispadon csücsülő Lampard és Terry nélkül. A londoniak maguk alatt játszottak a folytatásban is – egészen a végéig, de ne szaladjunk előre.

A tét a nagyhírű vendégcsapat számára az volt, hogy ha nyer, és az E csoport másik, valenciai találkozóján a Leverkusen pontot rabol, akkor a Chelsea nagyon korán megszerezheti a továbbjutást.

Bár nem szakadtak meg az igyekezettől, az angolok Ramires révén vezetést szereztek – majd folytatták az alibizést.

Ennek ellenére még a szünet előtt megduplázhatták volna az előnyt, de Köteles büntetőt fogott!

A fordulás után a Genk még jobban felbátorodott, a londoni oroszlán simán hagyta rángatni a bajszát. Egyórányi játék után a begák Vossen révén megszerezték idei első BL-góljukat, ami végül pontot is hozott a konyhára, a Genk-Chelsea mérkőzés 1-1-re végződött.

Mivel Valenciában a hazaiak 3-1-re elporolták a Bayer Leverkusent, a Chelsea nemhogy nem jutott tovább, de lőtávolba került a spanyokhoz képest.

A Genk-Chelsea mérkőzés góljai:

Eredmény – Bajnokok Ligája, E csoport
Racing Genk-Chelsea 1-1 (0-1)
Genk, Cristal Arena, 24 ezer néző V.: Svein Oddvar Moen (norvég)
Genk: Köteles – Vanden Borre, Ngongca, Nadson, Hyland – Tőzsér – De Bruyne, Camus, Buffel (Ndabashinze, 69.) – Vossen (Barda, 87.), Nwanganga (Limbombe, 82.). Vezetőedző: Mario Been
Chelsea: Cech – Ivanovic, Cole, Luíz, Bosingwa – Romeu (Mata, 76.), Ramires (Lampard, 66.), Meireles – Torres, Malouda, Anelka (Sturridge, 66.). Vezetőedző: Andre Villas-Boas
Gólszerző: Vossen (61.), illetve Ramires (26.)
Valencia-Bayer Leverkusen 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Jonas (1.), Soldado (65.), Rami (75.) ill. Kiessling (30.)
A csoport állása

1. Chelsea                  4   2   2    –  9-2  +7  8
2. Bayer Leverkusen 4    –    –   2  5-6   -1  6
3. Valencia                  4   1   2   1  5-4  +1  5
4. Racing Genk          4    –   2   2  1-8   -7  2

A Bajnokok Ligája keddi játéknapjának többi mérkőzéséről IDE és IDE kattintva tudhat meg többet.

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket.

93. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, Genk-Chelsea 1-1, Tőzsér és főleg Köteles segítségével a belga csapat a nagyhírű, de most kedvetlenül játszó Chelsea ellen megszerezte idei első BL-pontját. A Valencia 3-1-re nyert a Leverkusen ellen, az E csoport kezd besűrűsödni.

90. PERC: A gólvonalról mentettek a belgák, Nadsonról majdnem mégis bepattant a labda.

CSERE 87’
A gólszerő Vossen helyére Barda áll be a Genkbe

85. PERC:
Ha a Chelsea eddig nem izzadt meg a győzelemért, akkor is vizesen távozik, szakad az eső Genkben.

CSERE 82’
Nwangangát Limbombe váltja a Genkben, aki majdnem góllal köszön be!

A Valencia közben Rami góljával már 3-1-re vezet a Leverkusen ellen, a spanyolok felzárkózhatnak a németekre és – ha így marad – a Chelsea-re.

78. PERC: Belehúzott a Chelsea, futószalagon jönnek a londoni támadások, a legnagyobb lehetőséget Lampard hagyta ki – másfél méterről…

CSERE 76’
Romeu le, Mata be
SÁRGA LAP 76’
De Bruyne rúgta fel Bosingwát

Soldado góljával a másik E csoportos meccsen a Valencia 2-1-re vezet a Leverkusen ellen.

CSERE 69’
Frissít a Genk is: Buffel helyén Ndabashinze
CSERE 66’
Lampard váltja Ramirest, Sturridge pedig Anelkát a Chelsea-ban,

61. PERC:
Az alibiző Chelsea-t megbüntette a Genk: Camus lőtt laposan középre, és Vossen belőtte a belgák első, lehet hogy pontot érő BL-gólját!

GÓÓÓL 61’
A Genk Vossen révén megszerezte első BL-gólját!

60. PERC:
Andre Villas-Boas kapcsolt, hogy ez így nem lesz nekik jó, elküldte melegíteni Lampardékat.

55. PERC: A Chelsea-nek sikerült felhoznia a Genket, Nwanganga egyenlíthetett volna, a londoniakat szégyenszemre beszorítjáka a lelkes belgák (és magyarok).

53. PERC: Tőzsér ígéretes helyzetben lövés helyett passzolt, De Bruyne próbálkozása elhalt Cech kesztyűi között.

50. PERC: A Chelsea továbbra sem töri össze magát, Torres önzőzte el az első londoni támadást.

KÖZÉPKEZDÉS 46 ’
A Chelsea folytatja a játékot

45. PERC: Vége az első félidőnek – egy biztató Tőzsér-szabadrúgással. A Chelsea 1-0-ra vezet, az E csoport másik meccsén a félidőben Valencia-Bayer Leverkusen 1-1, a londoniak korai továbbjutásra állnak.

40. PERC: Kezezésért kicsit jóindulatúan 11-eshez jutott a Chelsea, de Luíz lövését Köteles a levegőben úszva kiütötte, aztán két perc múlva dermedten figyelte, ahogy Ramires lövése a felső lécen csattan…

TIZENEGYES 40’
Köteles megfogja Luíz büntetőjét!

35. PERC:
Ramires fejjel növelhette volna a Chelsea előnyét, majd Vanden Borre tíz centivel tévesztette el – a saját kapuját!

Kiessling révén egyenlített a Leverkusen Valenciában, ha az eredmények így maradnak, a Chelsea már továbbjutó.

26. PERC: A Chelsea kényelmes játszadozás után Ramires-Torres-Ramires összjáték után betalált (0-1).

GÓÓÓL 26’
Ramires passzolja be a Chelsea vezető gólját

21. PERC: Csendesen folydogál a meccs, a Genk első szöglete után Nadson fejesét védte Cech.

15. PERC: A Chelsea szép lassan átvette az uralmat a pályán, de komolyabban még nem veszélyeztettek.

Az E csoport másik meccsén a még csak kétpontos Valencia Jonas góljával vezet a vendég Leverkusen ellen.

9. PERC: Anelka szúrta rá 20 méterről, Köteles vetődve hárított.

5. PERC: Az első helyzet a Genké, egy kontra végén Vossen lesgyanús helyzetben Cech-be lőtt.