A Honvéd pontot szerzett Debrecenben

A legjobban szereplő fővárosi együttes a második félidőben egyenlített a listavezető ellen a labdarúgó OTP Bank Ligában.

A listavezető Debrecen előtt nagy lehetőség állt, hiszen a Győr tegnapi veresége után egy mai győzelemmel már ötpontos előnyük lett volna a tabella élén. A Loki bízhatott parádés hazai formájában, hiszen egészen eddig a találkozóig még pontot sem veszítettek saját szurkolóik előtt.

A Honvéd legyűrése azonban nem ígérkezett könnyű feladatnak, Supka Attila csapata a legjobban szereplő fővárosi együttes az idei szezonban, a forduló előtt harmadik helyen álltak.

Jó iramban kezdődött az összecsapás, mindkét fél előtt adódott gólszerzési lehetőség, a 2. percben Ivancsics egyből megszerezhette volna a vezetést a vendégeknek, de Novakovic hárított.

A félidő közepén aztán a hazaiak kerültek előnybe, miután Coulibaly keresztbe lőtt labdáját Szakály estében továbbította Sánta kapujába (1-0). A Loki a szünetig megtartotta az előnyt, de az látszott, hogy nem dőlhetnek hátra a folytatásban sem.

Az 54. percben aztán egyenlített a Honvéd, egy nagy védelmi hiba után Torghelle szerzett labdát erőszakosan, meglódult a kapu felé, majd önzetlenül Danilóhoz passzolt. A kispesti gólzsák tíz méterről nem hibázott, és a léc alá lőtt (1-1). Ez volt Danilo tizenegyedik gólja a szezonban.

A Debrecen játéka az egyenlítés után ismét felélénkült, de a folytatásban már nem esett több gól. Az iramra a magyar szinthez viszonyítva nem lehetett panasz, a hangulat is rangadóhoz méltó volt, Kassai Viktornak pedig a meccs vége felé közeledve sorban kellett sárga lappal figyelmeztetnie a játékosokat.

Összességében nem mondható érdemtelennek a Honvéd pontszerzése, a kispestiek ezzel visszavették a harmadik helyet a Diósgyőrtől, míg a hazai pályán először pontot veszítő Debrecen három ponttal vezeti a táblázatot a Győri ETO előtt.

Eredmény – OTP Bank Liga, 14. forduló
DVSC-TEVA – Budapest Honvéd 1-1 (1-0)
Debrecen, DVSC Stadion, 6500 néző. Vezette: Kassai Viktor
Debrecen: Novakovic – Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut – Bódi (Yannick 53.), Varga J., Szakály P. (Dombi 85.), Bouadla – Kulcsár (Nikolic 74.), Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér
Honvéd: Sánta – Lovric (Akassou 63.), Botis, Debreceni, Novák – Abass (Hidi 77.), Johnson, Ivancsics, Hajdú – Danilo, Torghelle (Délczeg 88.). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerzők: Szakály P. (23.), illetve Danilo (54.)
Sárga lap: Kulcsár (45+1.), Coulibaly (73.), Nagy Z. (91.), Varga J. (93.), illetve Hajdú (50.), Lovric (61.), Torghelle (88.)
Piros lap:

A mérkőzés élő, szöveges közvetítését az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a Debrecen először veszített pontot hazai pályán a szezonban.

SÁRGA LAP 88’
Torghelle hátulról taszítja meg Mészárost, Kassai figyelmezteti.
CSERE 85’
A hírek szerint agyrázkódást szenvedő Szakály helyett Dombi érkezik.
Ápolás 84’
Szakályt hordágyon kell levinni, összefejelt valakivel. Biztosan le kell cserélni.

81. PERC: Bouadla
szabadrúgása kanyarodott veszélyesen a vendégek kapuja felé, de nem ért bele senki, így Sánta kaparintotta meg a játékszert.

CSERE 77’
Cserél a Honvéd: Abass le, Hidi Patrik be.

74. PERC: Nikolic
egyből gólt szerezhetne, de a rövid sarokra tartó lövését Sánta szépen hárítja.

CSERE 74’
Nikolic érkezett Kulcsár helyett a Lokiba.
SÁRGA LAP 72’
Coulibaly akar kiharcolni egy büntetőt, de műesésért sárgát kap helyette, jogosan.

67. PERC:
Egy beívelés után Coulibaly kevéssel marad le a labdáról.

65. PERC: Hajdú szabálytalansága után második sárgát, és kiállítást reklamálnak a hazaiak.

CSERE 63’
Lovric helyett Akassou a Honvédban.
SÁRGA LAP 61’
Lovric sárgul be egy szabálytalanság után.

58. PERC: Simac
fejel a kapu fölé egy szabadrúgás után.

54. PERC: Egyenlített a Honvéd! Torghelle harcosan labdát szerzett Simactól a Loki kapujához közel, betört a 16-oson belülre, majd önzetlenül passzolt Danilóhoz, aki nagyjából 10 méterről a léc alá lőtt. 1-1!

GÓÓÓL 54’
Danilo, Honvéd
CSERE 53’
Bódi nem tudja folytatni, hordágyon vitték le, Yannick a helyén.
SÁRGA LAP 50’
Hajdú (Honvéd) rúgja térden Bódit, sárgát kap.

47. PERC: Bódi
lövése után Sánta hárít.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A hazaiak kezdték a második félidőt.

Vége az első félidőnek, jó iramú mérkőzésen a Debrecen 1-0-ra vezet.

SZÖGLET 45+2’
Veszélyesnek látszó Honvéd-szöglet, de lemaradnak a vendégek, így a hazaiak kapusa magához öleli a labdát.
SÁRGA LAP 45+1’
Kulcsár (DVSC) sárgul be, nem hagyott elvégezni egy szabadrúgást.

42. PERC:
Most helyzet nélkül peregnek a percek.

Ápolás 38’
Danilo után Lovricot kell ápolni, utóbbi Coulibalyval fejelt össze.

35. PERC: Ismét Hajdú célozza meg a hazai kaput, a labda mellészáll, a vendégek kezezés miatt reklamálnak büntetőt.

33. PERC: Hajdú lövése kerüli el a hazai kaput.

30. PERC: Abass hozta helyzetbe Torghellét, akinek a lövésébe beleléptek.

23. PERC: Vezet a Debrecen! Coulibaly bal oldalról befelé húzott, lapos lövése egy védőn is megpattanva a hosszú oldalon érkező Szakály elé került, akinek már nem volt nehéz dolga közelről a kapuba passzolnia. 1-0!

GÓÓÓL 23’
Szakály, Debrecen

18. PERC: Torghelle
a bal oldalról, kissé kiszorított helyzetből emelt a kapu fölé.

15. PERC: Sánta a sérült Kemenes helyett került a Honvéd kapujába, egyelőre magabiztosan teljesít.

13. PERC: Kulcsár elől tisztáz Debreceni, nem alakul ki újabb helyzet. A meccs elején mindkét fél előtt adódott lehetőség, az utóbbi percekben azonban nem forogtak túlzott veszélyben a kapuk.

7. PERC: Bódi lövésébe Szakály stukkol bele, de a Honvéd kapuját örző Sánta hárítani tud. Egyelőre jó iramú, élvezetes a mérkőzés.

4. PERC: Torghelle lesgólt lőtt.

2. PERC: Nagy Honvéd-helyzet! Abass lépett meg a jobb oldalon, beadása után Torghellét eltüntették középen, az érkező Ivancsics lőtt, Novakovic védett.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Elkezdődött a mérkőzés.

Előzmények:

Nagyon nehéz feladat vár a Budapest Honvédra a labdarúgó NB I 14. fordulójában, hiszen a listavezető Debrecen otthonába látogatnak, ahonnan ebben a szezonban még egyik ellenfél sem távozott ponttal.

A Loki veretlen a bajnokságban, így egyértelműen ők számítanak a mérkőzés esélyesének. Kondás Elemér csapata legutóbb Pécsett pontokat vesztett, az ottani gólnélküli döntetlen a harmadik pontosztozkodásuk volt a szezonban.

A Honvéd egy mai pontszerzéssel visszafoglalhatná a harmadik helyet a Diósgyőrtől, akiket az előző fordulóban hazai pályán győztek le.