A Levante vezeti a spanyol bajnokságot

A valenciai kiscsapat idegenben páholta el 3-0-ra a Villarrealt és ezzel a La Liga élére ugrott.

Könnyen meglehet, hogy csak átmeneti állapotról van szó, mindenesetre sokan felkacagtak volna, ha valaki a szezon előtt azt mondja, nyolc fordulót követően a Levante vezeti majd a spanyol pontvadászatot. Jelenleg azonban ez a helyzet, ugyanis az előző bajnokságot a 14. helyen záró együttes vasárnap tovább folytatta jó szereplését, és mivel a Barcelona 0-0-át játszott a Sevillával, így egyedüliként áll az első helyen.

A vasárnap késő éjszakába nyúló tartományi rangadóján már az első percekben látszott, hogy a Villarreal nincs a legjobb passzban, ezt pedig Juanlu a 16. minutumban meg is torolta, majd a támadó még a szünet előtt megduplázta a vendégek előnyét.

A mérkőzés összefoglalója:

Fordulás után Kone is mattolta Lopez kapust, egyre mélyebbre került a Sárga tengeralattjáró. Giuseppe Rossi révén volt ugyan egy gyors szépítési lehetősége a hazaiaknak, ám Nano fejjel tudott menteni az olasz csatár lövésénél, így maradt a 0-3, a Levante vezet Spanyolországban.