Bajnok a Videoton

A székesfehérvári együttes története első bajnoki címét nyerte, miután hazai pályán 3-1-re legyőzte a Kaposvárt a Monicomp Liga 28. fordulójában.

Mezey György együttese már korábban is bebiztosíthatta volna első helyét, most azonban már minden szurkolójuk azt várta, hogy hazai környezetben bajnoki címet ünnepelhetnek, ehhez a Kaposvár ellen mindenképpen nyerniük kellett. Ennek megfelelően bekezdett a Vidi, a Rákóczi az első percekben csak a védekezéssel tudott foglalkozni.

Mégsem lehetett nyugodt a hazai szurkolósereg, miután egy ellencsapásból Peric veszélyeztetett, Bozovicnak bravúrra volt szüksége, hogy hárítani tudjon. Kicsit alább is hagyott Alvesék lendülete, de – miközben egy érvénytelenített találatig is eljutottak – 34 perc eltelte után így is sikerült megszerezni a vezetést, miután Nikolic kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A félidő vége előtt még Sándor került nagy helyzetbe, de nem sikerült megdupláznia az előnyt.

A második félidő elején Gosztonyié volt az első komolyabb próbálkozás, a másik oldalon viszont Peric jelezte, hogy a Kaposvár nem feltétlenül avatna már ma bajnokot. Az aktívan játszó Nikolic aztán újabb löketet eresztett meg Kovács kapuja felé, a vendégek hálóőre azonban szépen védett.

Sisa Tibor cserére szánta el magát, Peric helyére Grumic állt be, aki ha már lehetőséget kapott, ki is egyenlített, egy jobb oldali beadást csúsztatott a kapuba (1-1). Ekkor úgy tűnt, megint elmarad az ünneplés, de Polonkai tett róla, hogy ne így legyen: a Nikolic helyére beállt játékos egy röviden kifejelt labdát helyezett el a kaposváriak kapujában (2-1).

A 88. percben bebiztosította a győzelmet – egyben a bajnoki címet – a Videoton: egy gyors támadás végén Lencse Szakályhoz tálalt, a lövés utat talált Kovács kapujába (3-1).

A másik oldalon még Oláh próbálkozott a szépítéssel, az állás viszont már nem változott. A labdarúgó NB 1 2010-2011-es szezonjának bajnokcsapata a Videoton!