Elégedett az Ajax mestere

A kijevi 1-1 után az amszterdamiaknak áll a zászló.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében a Dinamo és az Ajax 1-1-et játszott Kijevben, s ezzel a hollandok esélyei nőttek: otthonukban akár egy 0-0-s döntetlen is elég lehet ahhoz, hogy elérjék a BL csoportkörét. Tudja ezt Martin Jol is, a szakvezető ugyanakkor óvatosságra int, hisz az ukrán fővárosban is rengeteg helyzetet elpuskázott csapata.

A vendéglátók az 56. percben Garmas kiállítása után tíz emberre fogyatkoztak, s ezt követően alig egy perccel a hollandok Vertonghen fejesével megszerezték a vezetést. Ám hiába támadott többet és veszélyesebben az Ajax, a 66. percben Guszev góljával egyenlítő Dinamo a döntetlenre jó volt.

„Az 1-1 jó eredmény, ugyanakkor tekintve a körülményeket, nyerhettünk volna” – vélte a NOS TV-nek nyilatkozó szakvezető. „Ám több ziccert is veszni hagytunk, védekezésben pedig voltak hibáink. Egy idegenbeli győzelem lett volna az igazi, viszont a döntetlennel is elégedett vagyok.”

A két csapat augusztus 25-én csap össze Amszterdamban.