Bombagóllal verte az Inter a Juventust

A Serie A pénteki játéknapján az Inter hazai pályán Maicon és Eto'o góljával nyert 2-0-ra a Juventus ellen.

A Juventus kezdte aktívabban a Derbi d’Italiát: előbb Iaquinta előtt adódott lehetőség, majd Del Piero lövését tolta ki Julio Cesar. Ahogy teltek a percek, az Inter fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, majd a durvaságé lett a főszerep, a játékvezető két perc alatt öt sárga lapot is kiosztott. Ahogy az várható volt, hibázott az egyik figyelmeztetett játékos, Sissoko mehetett idő előtt az öltözőbe.

Fordulás után a hazaiak két ízben is gólt szerezhettek volna, de Eto’o és Milito is centikkel célt tévesztett. A 75. percben egy jobb oldalról érkező szabadrúgás után Maicon elé került a labda, a brazil pedig egy esernyőcselt, majd némi dekázást követően védhetetlenül Buffon hálójába bombázott.

A folytatásban Balotelli kapufája, majd Diego szabadrúgása jelentett veszélyt, majd Eto’o vitte be a kegyelemdöfést, a vége 2-0 lett. Juventus ezzel 13. vereségét szenvedet el a szezonban.