Európa Kupa: majdnem húsz pontot szórakozott el a Körmend

Körmend (körmend, )

A szerda este a magyar csapatoké volt az Európa Kupa harmadik fordulójában. A Szolnoki Olaj óriási győzelmet aratott, az Alba Fehérvár pedig őrületes fordítást vitt véghez, pár órával később pedig a Körmend verte meg a Keravnoszt.

A veretlenek rangadóján a körmendiek parádésan kezdtek, a harmadik percben már 10–0-ra vezettek. A második negyedben húszpontos előnyt szerzett magának a magyar csapat, csakhogy a ciprusiak nem adták föl és félidőre egészen visszajöttek a meccsbe (47-35).

Szünet után is belehúzott a Keravnosz, a harmadik játékrészbne csak zárkózni tudott, a negyedik negyedre pedig egyenlíteni tudtak a ciprusiak, sőt olyan kiélezet volt a végjáték, hogy ráadásra volt szükség. Úgy tűnt itt sem a magyaroknak lesz szerencséjük, ám a Körmend összeszedte magát és 93-92-re megnyerte a találkozót.

Eredmények – Európa Kupa, 3. forduló

D csoport:
Egis Körmend–Keravnosz (ciprusi) 93–92 (31–17, 16–18, 18–22, 14–22, 14–13) – hosszabbítás után