Péni újabb érmet szerzett a sportlövők Vk-döntőjében

Péni István a légpuskások versenyének megnyerése után bronzérmes lett a kisöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett számában az Újdelhiben rendezett sportlövő Világkupa-döntőben.

Az UTE húszéves sportolója remek eredménnyel (1185 kör) zárta az alapversenyt, ezzel beállította a junior világcsúcsot, és az első helyen jutott be a döntőbe.

A fináléban szoros, kiegyensúlyozott küzdelem folyt, amelyben a francia Alexis Raynaud diktálta az iramot, de a többiek – köztük Péni is – szorosan követték. Az álló rész egylövéses kieséses szakaszában már csak hárman maradtak, amikor a magyar versenyző egy gyengébb lövést ért el, ezzel bronzérmesként neki kellett búcsúznia.

Az aranyérmet a francia sportlövő szerezte meg, utolsóra 10,8-at elérve. A Vk-döntőben Péni István két dobogós helyezése mellett még egy magyar siker született, a légpuskások versenyében Sidi Péter ugyanis harmadik lett.