Gyõr, 2016. november 19.
A gyõri Yvette Broch (b) és Alexandrina Cabral Barbosa, az orosz Rosztov Don játékosa a nõi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Gyõri Audi ETO KC - Rosztov Don mérkõzésen Gyõrben 2016. november 19-én.
MTI Fotó: Krizsán Csaba

Kézi BL: kikaptak a győri lányok az EHF Kupa-győztestől

2017. 10. 21. 21:09

A címvédő Győri Audi ETO KC 23-22-re kikapott az EHF Kupa-győztes orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton.

Az orosz csapat szerzett vezetést, de később hét percig nem talált a hálóba, s a vendégek fordítottak (3-4). Ezután viszont az ETO torpant meg és öt percig nem lőtt gólt, így fej-fej mellett haladtak a csapatok. Félidőben 12-12-s döntetlenre álltak a felek.

Fordulás után magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak az oroszok, így először alakult ki háromgólos különbség a csapatok között (18-15). Ambros Martín vezetőedző időkérése után igyekezett felzárkózni csapata, de a Rosztov kapusa, Mayssa Pessoa rendkívül jó napot fogott ki. A hajrában több hibát is elkövetett a Rosztov-Don, ezeket kihasználva a Győr egyenlített (22-22), végül mégsem szerzett pontot, mert az utolsó hat percben csak egyszer volt eredményes.

A magyar csapat legutóbb április 9-én, a francia Metz ellen, a BL negyeddöntőjében veszített tétmérkőzést. Legközelebb ugyancsak a Rosztov-Donnal játszanak majd a Bajnokok Ligájában november 6-án.