Bajban Dárdai Pál, nem megy nekik Európában

Az ukrán Zorha Luhanszkról még sokan nem hallottunk, végül is nem egy világverő alakulatról van szó. A játékoskeretének összértéke 16,13 millió euróra becsüli a transfermarkt.de – amibe azért belefér négy brazil – szemben a Hertha BSC 95,95 millió eurójával..

A Hertha Berlinnek épp e fölény okán tán illett volna legyőznie soros EL-ellenfelét, de az első félidőben passzív mezőnyfölényen túl mást nem tudtak elérni.

Ráadásul nem sokkal a félidő vége előtt némiképp váratlanul egy szabadrúgás után vezetést szerzett a Zorha. Szó, mi szó, az egyik brazilnak, Silasnak mázlija volt, lévén a sorfalon megpattan labdát nem tudta hárítani a Hertha kapusa.

Hátrányból kezdte a második félidőt Dárdai Pál csapata, amely komoly erőfeszítéseket tett az egyenlítés érdekében. Az 56. percben egy szöglet után Davie Selke révén lett meg mindennek az eredménye.

Dárdai ráment a győzelemre is. Becserélte az addig pihentetett két rutinos támadóját Salomon Kalout és Vedad Ibisevicset, ennek ellenére az ukránok lőttek újabb, mint később kiderült győztes gólt. Olekszandr Szvatov a 79. percben sarkazott a berliniek hálójába.

Egyszerűen nem tudjuk kihasználni a helyzeteinket, megérdemeltük a vereséget

– értékelt tömören Dárdai Pál a meccs után.

Úgy látszik a Herthának túl nagy falat még az európai klubfutball, vagy inkább a Bundesligára koncentrálnak, ezért nem veszik elég komolyan.. A berliniek ezért elég nagy bajban vannak, már ami a potenciális továbbjutást illeti, hiszen három meccsen egyetlen ponttal csoportjukban az utolsó, negyedik helyen állnak és nagyon nem úgy néz ki, hogy megérik a tavaszt.

Megjegyzendő, a német csapatoknak úgy általában gyengén megy, egyiknek sem rózsás a helyzete. A Hoffenheim harmadik a C-csoportban, de nekik még van sanszuk, ellenben a Köln a H-csoportban tök utolsó nulla ponttal.

A magyar érdekeltségű meccseken Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev a Young Boys gárdájával 2-2-t játszott. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Hoffenheim gól nélküli első félidőt követően nyert a török Basaksehir ellen és megszerezte első három pontját.

Kleinheisler László ugyan sérülés miatt nem lépett pályára, ettől még csapata az Asztana bucira verte a Maccabi Te-Avivot, míg Kurhut Mihály végig pályán volt, miközben csapata, a Hapoel Beer-Seva hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a román FCSB-től.

(nyitókép: AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY)

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló, eredmények:

A csoport:
Villarreal (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 2-2 (2-2)
FC Asztana (kazah) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 4-0 (2-0)
Az állás: 1. Villarreal 5 pont (5-3), 2. Slavia Praha 5 (4-3), 3. Asztana 4, 4. Makkabi Tel-Aviv 1

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Young Boys (svájci) 2-2 (1-2)
Skenderbeu (albán)-Partizan Beograd (szerb) 0-0
Az állás: 1. Dinamo Kijev 7 pont, 2. Young Boys 3, 3. Partizan 2 (3-4), 4. Skenderbeu 2 (2-4)

C csoport:
Hoffenheim (német)-Basaksehir (török) 3-1 (0-0)
Braga (portugál)-Ludogorec (bolgár) 0-2 (0-1)
Az állás: 1. Ludogorec 7 pont, 2. Braga 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Basaksehir 1

D csoport:
Austria Wien (osztrák)-Rijeka (horvát) 1-3 (0-2)
AC Milan (olasz)-AEK Athén (görög) 0-0
Az állás: 1. AC Milan 7 pont, 2. AEK Athén 5, 3. Rijeka 3, 4. Austria Wien 1

E csoport:
Atalanta (olasz)-Apollon (ciprusi) 3-1 (1-0)
Everton (angol)-Olympique Lyon (francia) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Atalanta 7 pont, 2. Olympique Lyon 5, 3. Apollon Limasszol 2, 4. Everton 1

F csoport:
Zlín (cseh)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-1)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. Lokomotiv Moszkva 5 pont, 2. Köbenhavn és Sheriff 3 (1-1), 4. Zlín 2

G csoport:
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-FCSB (román) 1-2 (0-0)
Lugano (svájci)-Viktoria Plzen (cseh) 3-2 (0-0)
Az állás: 1. FCSB 9 pont, 2. Lugano 3 (5-6), 3. Viktoria Plzen 3 (5-7), 4. Hapoel Beer-Seva 3 (4-6)

H csoport:
Crvena zvezda (szerb)-Arsenal (angol) 0-1 (0-0)
BATE Boriszov (fehérorosz)-1. FC Köln (német) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Crvena zvezda 4 (2-2), 3. BATE 4 (4-5), 4. Köln 0