Babosék jól bírják az izgalmakat Moszkvában

Babos Tímea és Andrea Hlavackova duója bejutott a döntőbe párosban a moszkvai keménypályás tenisztornán.

A magyar játékos és cseh partnere – a viadal első kiemeltjeként – 1 óra 18 perc alatt, döntő rövidítésben múlta felül a Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova cseh kettőst, amelyet a harmadik helyre rangsoroltak.

Az első szettet a harmadik játékban történt brék döntötte el a cseh kettős javára, erre válaszul a második játszmában Babosék kétszer is elvették az ellenfél adogatását, és 6:1-gyel egyenlítettek.

Jöhetett a döntő rövidítés, amelyben a cseh duó 4-1-re ellépett, innen fordítottak Babosék 7-5-re, és már nem engedték ki kezükből a vezetést.

Babosék két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben pedig tornát nyertek.

Az újabb győzelemért a Nicole Melichar, Anna Smith amerikai, brit duó lesz az ellenfelük.

Eredmény, WTA-torna, Moszkva, női páros, elődöntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.) – Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova (cseh, 3.) 4:6, 6:1, 10-8 – döntő rövidítés