EHF Kupa: továbbjutott a Balatonfüred

A Balatonfüredi KSE hazai pályán 28-19-re legyőzte az izlandi Valur Reykjavík csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján. A párharc első mérkőzésén a magyar csapat öt góllal nyert, így kettős győzelemmel jutott a harmadik selejtező körbe.

Jobban kezdett az izlandi bajnokcsapat, de Fazekas Nándor és Szita Zoltán vezérletével felzárkózott, majd fordított a Balatonfüred (7-10). A magyar együttes a negyedik meccsét játszotta nyolc nap alatt, a fáradtság kiütközött a csapat játékán, ennek ellenére a továbbjutás nem forgott veszélyben.

Az izlandiak több mint négy percig nem tudtak gólt dobni a szünet után, elsősorban Fazekas bravúrosan védéseinek hála. Az EHF Kupa selejtezőjében szabadkártyával indult magyar csapat azonban hatákony volt támadásban, így magabiztosan jutott tovább a Balatonfüred.

A CYEB Budakalász és a Grundfos Tatabánya az utolsó, harmadik fordulóban kapcsolódik be a selejtezőbe.