Márquez kockáztatott a MotoGP-futamon

A címvédő Marc Márquez győzött a MotoGP vasárnapi Cseh Nagydíján. A gyári Honda spanyol versenyzője honfi- és márkatársát, Dani Pedrosát, illetve a yamahás spanyolt, Maverick Vinalest megelőzve állhatott a dobogóra Brnóban. Valentino Rossit a negyedik helyen intették le.

Ma reggel úgy keltem fel, hogy kockáztatni fogok – és kockáztattam is – árulta el utóbb Márquez, aki az 58. futamgyőzelmét aratta mindhárom kategóriát figyelembe véve, és 14 pontra növelte az előnyét a pontversenyben.

A Moto 2 futamát eső miatt lerövidítették, a mindössze hatkörös “sprintet” remek rajtjának köszönhetően a hetedik helyről indult svájci Thomas Lüthi nyerte.