Sport

Atlétikai vb: Hétpróbázóink középmezőnyből folytatják a versenyt

24.hu
24.hu

2017. 08. 06. 10:44

Korábban a témában:

Szombaton két számban volt magyar érdekeltség a londoni attlétikai világbajnokságon.

A kalapácsvető Gyurátz Réka nem került be a londoni atlétikai világbajnokság döntőjébe. Legjobb kísérlete 67,48 volt, a 12-es fináléhoz viszont 70 méter fölötti eredményre lett volna szüksége, így viszont 16. helyezettként búcsúzott.

Krizsán Xénia holtversenyben a 14., Zsivoczky-Farkas Györgyi pedig a 22. helyen áll az első nap után a hétpróbázók versenyében a londoni atlétikai világbajnokságon. A 100 méteres gátfutásban Krizsán 13.70 másodperc alatt tudta le a távot, ugyanehhez Zsivoczky-Farkasnak 14.05 másodpercre volt szüksége, ezzel a 14. illetve a 20. helyen végeztek.

A következő számban, a magasugrásban egyikük sem jeleskedett, mindketten 1,77-ig jutottak. A harmadik számban viszont sikerült javítani, Krizsán Xénia 14,14 méterig jutott súlylökésben, míg Zsivoczky-Farkas 13,75 métert dobott. A szombati nap utolsó számában, 200 méteren Krizsán 25.15 másodpercet futott, míg Zsivoczky-Farkas idei legjobbját produkálva25.38 másodperc alatt ért célba. A viadal honlapja alapja szerint Krizsán 3638 ponttal 14., Zsivoczky-Farkas pedig 3541 ponttal 22. helyen áll.

Vasárnap folytatódnak a versenyek, a hétpróbázók további három számát: a távolugrást, a gerelyhajítást és a 800 métert ezen a napon rendezik majd. Hétpróbázóinkon kívül Baji Balázsért is szoríthatunk majd, aki újfent rekordot döntene 110 méter gáton.

Atlétikai világbajnokság – program

3. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 6.)
11.00: hétpróba, távol (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
11.05: férfi 3000 méter akadály, előfutamok
11.40: férfi rúd, selejtező
11.55: férfi maratoni
12.05: férfi 400 méter gát, előfutamok
12.45: hétpróba, gerely (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
12.55: női 400 méter, előfutamok
14.15: férfi 110 méter gát, előfutamok (Baji Balázs)
15.00: női maratoni
Az esti program
20.00: női rúd, döntő
20.05: női gerely, selejtező
20.10: női 100 méter, elődöntő
20.40: férfi 400 méter, elődöntő
21.10: férfi 110 méter gát, elődöntő
21.35: férfi súly, döntő
21.40: hétpróba, 800 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
22.15: férfi 800 méter, elődöntő
22.50: női 100 méter, döntő

4. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 7.)
19.30: férfi 200 méter, előfutamok
19.35: férfi hármas, selejtező
20.00: női kalapács, döntő
20.30: női 400 méter gát, előfutamok
21.20: férfi 400 méter gát, elődöntő
21.25: női hármas, döntő
21.55: női 400 méter, elődöntő
22.30: férfi 110 méter gát, döntő
22.50: női 1500 méter, döntő

5. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 8.)
20.20: női gerely, döntő
20.30: női 200 méter, előfutamok
20.35: férfi rúd, döntő
21.35: női 400 méter gát, elődöntő
21.40: női súly, selejtező (Márton Anita)
22.10: férfi 3000 méter akadály, döntő
22.35: férfi 800 méter, döntő
22.50: férfi 400 méter, döntő

6. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 9.)
20.05: női 3000 méter akadály, előfutamok (Gyürkés Viktória)
20.10: női távol, selejtező
20.20: férfi kalapács, selejtező (Halász Bence, Pars Krisztián)
21.05: férfi 5000 méter, előfutamok
21.25: női súly, döntő
21.55: férfi 200 méter, elődöntő
22.30: férfi 400 méter gát, döntő
22.50: női 400 méter, döntő

7. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 10.)
19.30: női 5000 méter, előfutamok
20.05: férfi gerely, selejtező (Rivasz-Tóth Norbert)
20.10: női magas, selejtező
20.25: női 800 méter, előfutamok
21.20: férfi hármas, döntő
21.25: férfi 1500 méter, előfutamok
22.05: női 200 méter, elődöntő
22.35: női 400 méter gát, döntő
22.50: férfi 200 méter, döntő

8. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 11.)
11.00: tízpróba, 100 méter
11.10: női diszkosz, selejtező (Márton Anita)
11.45: női 100 méter gát, előfutamok (Kerekes Gréta, Kozák Luca)
12.05: tízpróba, távol
12.15: férfi magas, selejtező
13.55: tízpróba, súly
Az esti program
18.00: tízpróba, magas
20.05: női 100 méter gát, elődöntő
20.10: női távol, döntő
20.35: női 800 méter, elődöntő
21.10: férfi 1500 méter, elődöntő
21.30: férfi kalapács, döntő
21.45: tízpróba, 400 méter
22.25: női 3000 méter akadály, döntő
22.50: női 200 méter, döntő

9. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 12.)
11.00: tízpróba, 110 méter gát
11.35: női 4×100 méteres váltó, előfutamok
11.55: férfi 4×100 méteres váltó, előfutamok
12.00: tízpróba, diszkosz
12.20: női 4×400 méteres váltó, előfutamok
12.50: férfi 4×400 méteres váltó, előfutamok
15.15: tízpróba, rúd
Az esti program
18.30: tízpróba, gerely
20.05: női magas, döntő
21.05: női 100 méter gát, döntő
21.15: férfi gerely, döntő
21.20: férfi 5000 méter, döntő
21.45: tízpróba, 1500 méter, záró szám
22.30: női 4×100 méteres váltó, döntő
22.50: férfi 4×100 méteres váltó, döntő

10. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 13.)
8.45: férfi 50 kilométer gyaloglás (Helebrandt Máté)
8.45: női 50 kilométer gyaloglás
13.20: női 20 kilométer gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória, Récsei Rita)
15.20: férfi 20 kilométer gyaloglás
AZ ESTI PROGRAM
20.00: férfi magas, döntő
20.10: női diszkosz, döntő
20.35: női 5000 méter, döntő
21.10: női 800 méter, döntő
21.30: férfi 1500 méter, döntő
21.55: női 4×400 méter váltó, döntő
22.15: férfi 4×400 méter váltó, döntő

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.