Sport

Kezdődik az atlétikai vb, a magyarok bizakodhatnak – program

24.hu
24.hu

2017. 08. 04. 09:10

Korábban a témában:

A legutóbbi öt világbajnokság során 2007-ben és 2009-ben 11-11, 2011-ben és 2013-ban 12-12, 2015-ben 13 atléta indulhatott – olvasható a magyar szövetség beszámolóban, melyből kiderül, a létszám növekedésének oka, hogy a legjobbak mellett az új generáció első képviselői is odaértek a felnőttek világbajnokságára, a csapatból ugyanis öten még utánpótlás korúak.

A 2017-es, londoni világversenyen minden rekord megdől, hiszen 16 magyarért szurkolhatunk.

A lista érdekessége, hogy a súlylökésben olimpiai bronzérmes Márton Anita fő száma után diszkoszvetésben is dobókörbe lép ezúttal. Mártontól nem lenne meglepetés, ha Londonban is dobogóra állna. Továbbá először fordul elő, hogy két magyar atléta indulhat 100 méteres gátfutásban, Baji Balázs célja a döntő lehet.

A londoni atlétikai világbajnokságra utazó magyar csapat:

Baji Balázs (110 m gát), Gyurátz Réka (kalapács), Gyürkés Viktória (3000 m akadály), Halász Bence (kalapács), Helebrandt Máté (50 km gyaloglás), Kerekes Gréta (100 m gát), Kovács Barbara (20 km gyaloglás), Kozák Luca (100 m gát), Kővágó Zoltán (diszkosz), Krizsán Xénia (hétpróba), Madarász Viktória (20 km gyaloglás), Márton Anita (súly, diszkosz), Pars Krisztián (kalapács), Récsei Rita (20 km gyaloglás), Rivasz-Tóth Norbert (gerely), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

Az augusztus 13-ig tartó londoni vb összdíjazása 7,344 millió dollár lesz: hatvanezer dollárt (15,3 millió forint) ér az aranyérem, százezret a világcsúcs. Az ezüstérmesek 30 ezerre, a bronzérmesek 20 ezer dollárra számíthatnak. Váltóban a csapatok 80 ezret kapnak, itt a második helyért 40 ezer, a harmadikért 20 ezer dollár jár.

Atlétikai világbajnokság,  London, program:

1. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 4.)
20.00: férfi 100 méter, selejtező
20.20: férfi diszkosz, selejtező (Kővágó Zoltán)
20.30: férfi távol, selejtező
20.35: női 1500 méter, előfutamok
20.45: női rúd, selejtező
21.20: férfi 100 méter, előfutamok
22.20: férfi 10 000 méter, döntő

2. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 5.)
11.00: férfi súly, selejtező
11.05: hétpróba, női 100 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
11.35: női kalapács, selejtező (Gyurátz Réka)
11.45: férfi 400 méter, előfutamok
12.00: női hármas, selejtező
12.30: hétpróba, magas (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
12.45: női 100 méter, előfutamok
13.45: férfi 800 méter, előfutamok
Az esti program
20.00: hétpróba, súly (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
20.05: férfi 100 méter, elődöntő
20.25: férfi diszkosz, döntő
20.35: női 1500 méter, elődöntő
21.05: férfi távol, döntő
21.10: női 10 000 méter, döntő
22.00: hétpróba, 200 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
22.45: férfi 100 méter, döntő

3. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 6.)
11.00: hétpróba, távol (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
11.05: férfi 3000 méter akadály, előfutamok
11.40: férfi rúd, selejtező
11.55: férfi maratoni
12.05: férfi 400 méter gát, előfutamok
12.45: hétpróba, gerely (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
12.55: női 400 méter, előfutamok
14.15: férfi 110 méter gát, előfutamok (Baji Balázs)
15.00: női maratoni
Az esti program
20.00: női rúd, döntő
20.05: női gerely, selejtező
20.10: női 100 méter, elődöntő
20.40: férfi 400 méter, elődöntő
21.10: férfi 110 méter gát, elődöntő
21.35: férfi súly, döntő
21.40: hétpróba, 800 méter (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
22.15: férfi 800 méter, elődöntő
22.50: női 100 méter, döntő

4. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 7.)
19.30: férfi 200 méter, előfutamok
19.35: férfi hármas, selejtező
20.00: női kalapács, döntő
20.30: női 400 méter gát, előfutamok
21.20: férfi 400 méter gát, elődöntő
21.25: női hármas, döntő
21.55: női 400 méter, elődöntő
22.30: férfi 110 méter gát, döntő
22.50: női 1500 méter, döntő

5. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 8.)
20.20: női gerely, döntő
20.30: női 200 méter, előfutamok
20.35: férfi rúd, döntő
21.35: női 400 méter gát, elődöntő
21.40: női súly, selejtező (Márton Anita)
22.10: férfi 3000 méter akadály, döntő
22.35: férfi 800 méter, döntő
22.50: férfi 400 méter, döntő

6. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 9.)
20.05: női 3000 méter akadály, előfutamok (Gyürkés Viktória)
20.10: női távol, selejtező
20.20: férfi kalapács, selejtező (Halász Bence, Pars Krisztián)
21.05: férfi 5000 méter, előfutamok
21.25: női súly, döntő
21.55: férfi 200 méter, elődöntő
22.30: férfi 400 méter gát, döntő
22.50: női 400 méter, döntő

7. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 10.)
19.30: női 5000 méter, előfutamok
20.05: férfi gerely, selejtező (Rivasz-Tóth Norbert)
20.10: női magas, selejtező
20.25: női 800 méter, előfutamok
21.20: férfi hármas, döntő
21.25: férfi 1500 méter, előfutamok
22.05: női 200 méter, elődöntő
22.35: női 400 méter gát, döntő
22.50: férfi 200 méter, döntő

8. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 11.)
11.00: tízpróba, 100 méter
11.10: női diszkosz, selejtező (Márton Anita)
11.45: női 100 méter gát, előfutamok (Kerekes Gréta, Kozák Luca)
12.05: tízpróba, távol
12.15: férfi magas, selejtező
13.55: tízpróba, súly
Az esti program
18.00: tízpróba, magas
20.05: női 100 méter gát, elődöntő
20.10: női távol, döntő
20.35: női 800 méter, elődöntő
21.10: férfi 1500 méter, elődöntő
21.30: férfi kalapács, döntő
21.45: tízpróba, 400 méter
22.25: női 3000 méter akadály, döntő
22.50: női 200 méter, döntő

9. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 12.)
11.00: tízpróba, 110 méter gát
11.35: női 4×100 méteres váltó, előfutamok
11.55: férfi 4×100 méteres váltó, előfutamok
12.00: tízpróba, diszkosz
12.20: női 4×400 méteres váltó, előfutamok
12.50: férfi 4×400 méteres váltó, előfutamok
15.15: tízpróba, rúd
Az esti program
18.30: tízpróba, gerely
20.05: női magas, döntő
21.05: női 100 méter gát, döntő
21.15: férfi gerely, döntő
21.20: férfi 5000 méter, döntő
21.45: tízpróba, 1500 méter, záró szám
22.30: női 4×100 méteres váltó, döntő
22.50: férfi 4×100 méteres váltó, döntő

10. VERSENYNAP (AUGUSZTUS 13.)
8.45: férfi 50 kilométer gyaloglás (Helebrandt Máté)
8.45: női 50 kilométer gyaloglás
13.20: női 20 kilométer gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória, Récsei Rita)
15.20: férfi 20 kilométer gyaloglás
AZ ESTI PROGRAM
20.00: férfi magas, döntő
20.10: női diszkosz, döntő
20.35: női 5000 méter, döntő
21.10: női 800 méter, döntő
21.30: férfi 1500 méter, döntő
21.55: női 4×400 méter váltó, döntő
22.15: férfi 4×400 méter váltó, döntő

vissza a címlapra

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.