Wimbledon: a férfi páros szoros, a női páros sima döntőt hozott

A férfiaknál negyedik kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel-brazil kettős nyerte a férfi párosok versenyét a wimbledoni teniszbajnokságon.

A négy és háromnegyed órás szombati döntőben Kubot és Melo öt játszmában győzte le az Oliver Marach, Mate Pavic osztrák-horvát duót. Kubotéknak az ötödik felvonásban 6:5-nél két meccslabdájuk is volt, de végül csak 12:11 után tudták lezárni a találkozót.

A győztes páros tagjai közül Kubot korábban a 2014-es ausztrál, Melo pedig a 2015-ös francia nyílt bajnokságot nyerte meg párosban, Marach és Pavic karrierjének viszont a mostani döntős szereplés az eddigi legjobb eredménye.

A hölgyeknél a második kiemelt Jekatyerina Makarova, Elena Vesznyina orosz duó 6:0, 6:0-ra verte meg 55 perc alatt a Csan Hao-csing, Monica Niculescu tajvani, román kettőst.

Makarova és Vesznyina a 2013-as Roland Garros és a 2014-es US Open után harmadszor nyert egymás oldalán Grand Slam-tornát. Az orosz duó nyerte a tavalyi riói olimpiát is.

Wimbledon – Női- és Férfi páros döntők, végeredmény

férfi:
Kubot, Melo (lengyel, brazil, 4.)-Marach, Pavic (osztrák, horvát, 16.) 5:7, 7:5, 7:6 (7-2), 3:6, 13:11

női:
Makarova, Vesznyina (orosz, 2.)–Csan Hao-csing, Monica Niculescu (tajvani, román, 9.) 6:0, 6:0