Öt magyar érem vasárnap a kajak-kenu-Eb-n

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüst-, valamint egy bronzérmet szereztek a vasárnapi 200 méteres döntőkben a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokságon – közölte az MTI.

A szombaton az 500 méteres négyessel aranyérmes kajakos Lucz Dóra ezúttal egyesben nyert nagy csatában, a Balaska Márk, Birkás Balázs kajakos duó pedig fölényes győzelmet aratott.

A férfiak K-1-es számában, valamint a női kenu egyesek versenyében két második hely jutott a magyaroknak a két győri, Horváth Bence, illetve Devecseriné Takács Kincső révén, a bronzérem pedig a kenupáros, Hajdu Jonatán és Fekete Ádám nevéhez fűződött.

Hajdu egyesben a középmezőnyben ért célba, ötödik lett, a női kajakpáros, Hagymási Réka és Szabó Ágnes pedig a hatodik pozícióban zárt.

Az Eb délután az 5000 méteres versenyekkel zárul.