Froome eltanyált, Kittelé az első mezőnyhajrá

A német Marcel Kittel nyerte vasárnap a Tour de France országúti kerékpáros körverseny második szakaszát, összetettben továbbra is a brit Geraint Thomas áll az élen.

A Düsseldorf és Liége közötti 203,5 kilométeres etapon négyen próbálkoztak szökéssel, de a csoport a végére kétfősre csökkent, akiket végül mindössze egy kilométerre a céltól ért utol a mezőny. A sprintbefutóban Kittel bizonyult a leggyorsabbnak, aki a győzelemért járó tíz másodperces időjóváírásnak köszönhetően összetettben feljött a harmadik helyre.

A szinte végig esős szakaszon volt egy bukás, melybe belekeveredett a címvédő Chris Froome is, azonban a brit kerekes időhátrány nélkül ért a célba.