Fucsovics egy nap alatt nyert meg két meccset és döntős

Fucsovics Márton bejutott a döntőbe a 127 ezer euró (39 millió forint) összdíjazású füvespályás férfi tenisztornán az észak-angliai Ilkleyben.

Az ATP honlapja szerint a világranglistán 136. magyar játékos a pénteki esőzés miatt két mérkőzést játszott szombaton, előbb a délelőtti negyeddöntőben 6:3, 6:4-re verte a hazai közönség előtt szereplő Jay Clarke-ot (396.).

Délután a négy között a harmadik helyen kiemelt orosz Jevgenyij Donszkojjal (96.) csapott össze. A két játékos előzőleg egyszer találkozott egymással, 2015 novemberében Fucsovics Márton sérülés miatt feladta a meccset. A második mérkőzés azonban a nyíregyházi teniszező kedve szerint alakult, aki 1 óra 38 perc alatt 7:5, 7:6 (7-3)-ra nyert.

A vasárnapi döntőben az ausztrál Alex Bolttal (438.) találkozó Fucsovics – Facebook-oldala szerint – ezzel a karriercsúcsot jelentő 118. helyre lépett előre, a tornagyőzelem révén pedig a 106. helyre ugorhatna az ATP-ranglistán.