HRADEC KRALOVE, CZECH REPUBLIC - JUNE 17 : Hungarian team celebrates their victory during the 2017 FIBA EuroBasket Women qualifications match between Hungary and Czech Republic at Hradec Kralove Arena in Hradec Kralove, Czech Republic on June 17, 2017. Omar Marques / Anadolu Agency

Egy ponttal veszítette el az Eb-nyolcaddöntőt a női kosárlabda-válogatott

2017. 06. 20. 22:14

A magyar női kosárlabda-válogatott két vereséggel és egy győzelemmel zárta a csehországi Európa-bajnokság csoportkörét, amellyel bejutott a legjobb 12 közé, de a nyolc közé jutásért játszani kellett, ahol Olaszország volt az ellenfél.

A Királyváradon (Hradec Králové) rendezett mérkőzés jól indult a mieink számára, 2-2 után Krivacsevics két kosarával, valamint Fegyverneky triplájával 9-2-re vezettünk. Hat és fél perc után volt 11-5 is az állás, de a negyed végén egy remek védekezésnek köszönhetően sikerült két pontot megőrizni az előnyből (14-12).

A második tíz perc sajnos nagyon rosszul sikerült, mindössze hét pontot sikerült dobni, míg az olaszok egyre jobban elkapták a fonalat. Nagyjából kilenc percig pontot sem dobtunk, amikor Vandersloot dobott egy duplát, majd Krivacsevics oldott meg egy szituációt egy az egyben (21-26). A félidő utolsó másodpercében még elhelyeztek egy triplát, amellyel 29-21 állt az eredményjelzőn.

Az első húsz percben 14 hárompontos kísérletünk volt, de ebből csak egy ment be (7%), míg ők háromból kettőt bedobtak (67%). Héttel több lepattanót szereztek (23-16), de az betudható annak, hogy sokkal több rádobásunk volt.

A harmadik negyed elejét is a kapkodás jellemezte, ebből pedig Stefan Svitek tanítványai jöttek ki jobban. Medgyessy duplájával sikerült újra utolérni őket (29-29), de négy perc után ők is betaláltak. Sikerült tartani a jó játékot, a félidő felénél már mi vezettünk három ponttal (34-31). Másfél perccel a vége előtt mindkét csapat több perces pontcsendet tört meg, szerencsére ebből mi jöttünk ki kicsivel jobban, így hat ponttal mentünk az utolsó negyed kezdete előtt (40-34).

A záró negyed elején is sikerült fenntartani a jó védekezést, ebben viszont javultak az olaszok is. Hét perccel a vége előtt egy triplával feljöttek öt pontra (44-39). Támadásban nagyon megálltunk a harmadik negyedhez képest, ezt kihasználva két pontra zárkóztak, majd öt perccel a vége előtt ki is egyenlítettek (44-44).

Raksányi kosarával megint nálunk volt az előny, de Dotto triplája után átvették a vezetést (46-47). Sottana büntetőivel már 49-46 volt oda, két perccel a vége előtt Fegyverneky csak egy ponttal tudta közelebb hozni a mieinket (47-49). 45 másodperc volt hátra, amikor Vandersloot rontott.

Az utolsó 20 másodperceben egy egyértelmű faultot nem vettek észre a bírók, így ők jöhettek, de mindkét büntetőt kihagyták. Az utolsó támadásnál elveszítettük a labdát, így nem sikerült az egyenlítés.

Magyarország számára így véget ért az Eb, az olaszok Belgiummal játszanak a negyeddöntőben.