Mogyoród, 2017. május 14.
A 15. helyen végzett Michelisz Norbert, a Honda pilótája autójában a túraautó-világbajnokság (WTCC) nyitófutama elõtt a mogyoródi Hungaroringen 2017. május 14-én. A magyar versenyzõ autója sérülése miatt ötkörös hátrányban a 15., utolsó elõtti pozícióban zárta a versenyt.
MTI Fotó: Marjai János

Michelisz másodjára befutott a 4. helyre a Hungaroringen

2017. 05. 14. 15:06

A WTCC hungaroringi világbajnoki hétvégéjén az első futamban csak 15. lett a magyar közönségkedvenc, a főfutamon majdnem felfért a dobogóra.

Az első futamban megsérült Michelisz Norbert Hondája, így ötkörös hátrányban fejezte be a futamot, a 15. helyen – ahogyan arról már beszámoltunk.

Az első futamon a Zengő Motorsport magyar versenyzője, Nagy Dániel 13., míg csapattársa, a francia Aurélien Panis – a korábbi Forma-1-es pilóta, Olivier Panis fia – 10. helyen zárt. A futamot Michelisz portugál csapattársa, a vb-pontversenyben éllovas Tiago Monteiro nyerte.

A főversenyen aztán a marokkói Mehdi Bennani győzött Citröennel, Michelisz a hatodik helyről indult, végül negyedik lett, ezzel 16 ponthoz jutott. Nagy Dánielnek ki kellett állnia a versenyből.