Kézi-BL: a harmadik helyet azért megszerezte a tavalyi győztes

Két csalódott csapat, a román CSM Bucuresti és a montenegrói Budocnost Podgorica találkozott a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének bronzmérkőzésén.

Az első öt percben még fej-fej mellett haladt a két együttes (4-4), utána viszont többször is meglépett öt góllal a címvédő román gárda, köszönhetően annak is, hogy a Podgorica több, mint tíz percig gólképtelen maradt. 13-8-ra is vezetett a CSM, de az első félidő végén kiengedtek, így 30 perc után 13-12 állt az eredményjelzőn.

A Budocnost vezetőedzője, Dragan Adzic a második félidőt gyakorlatilag feladta, két legjobb játékosa, Cristina Neagu és Dragana Cvijic sem lépett pályára a szünet után.

Így nem is volt esélyük a montenegróiaknak, a második 30 percben mindössze nyolc gólt dobtak, ki is kaptak 26-20-ra.

A CSM Bucuresti a tavalyi arany után most bronzérmet nyert, míg a Budocnost Pogdorica 2016-hoz hasonlóan ezúttal is negyedik lett.