Hungary's left back Richard Bodo (L) holds back Denmark's left back Mikkel Hansen during the 25th IHF Men's World Championship 2017 eighth final handball match Hungary vs Denmark on January 22, 2017 at the Halle Olympique in Albertville. / AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES

Jól helytállt a magyar válogatott az olimpiai bajnok otthonában

2017. 05. 07. 22:22

A magyar férfi kézilabda-válogatott 35-27-re kikapott az olimpiai bajnok Dánia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik, vasárnapi fordulójában.

A két csapat csütörtökön 25-25-ös döntetlent játszott a Papp László Budapest Sportarénában, de az Aarhusban rendezett visszavágóra négy kulcsember, Nagy László, Mikler Roland, Császár Gábor és Jamali Iman sem tarthatott a magyar együttessel

Éppen ezért volt némileg meglepő, hogy a vendégek az első félidőben remekül kézilabdáztak, Balogh Zsolt és Bodó Richárd góljaival sokáig magabiztosan vezettek, egy alkalommal négy góllal is (6-10). Nagy László távollétében Lékai Máté volt a csapat vezéregyénisége, de a hazaiak a szünet előtt már egyre többször kiismerték a magyarok szándékait, így fordítani tudtak (18-17).

A második félidőt nagy lendülettel kezdték a dánok, többször is gyors, könnyű gólokat szereztek és folyamatosan növelték előnyüket (23-18). A magyarok védekezésben már nem tudtak olyan hatékonyak lenni, mint az első felvonásban, támadásban pedig több lövést is elrontotta.

A magyar válogatott legközelebb, június 15-én Lettország vendégeként lép pályára Valmierában.

Eredmény – Férfi kézilabda Eb-selejtező, 1. csoport, 4. forduló

Dánia-Magyarország 35-27 (18-17)
a magyar gólszerzők: Bodó, Iváncsik T. 5-5, Balogh Zs., Lékai 4-4, Juhász Á., Bánhidi, Győri 2-2, Ligetvári, Vilovski, Szepesi 1-1