Russia´s Vadim Shipachyov (R) and Italy´s Anton Bernard vie for the puck during IIHF Ice hockey world championship first round match between Russia and Italy in the LANXESS arena in Cologneon May 7, 2017. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ

Hoki-vb: a földdel tette egyenlővé ellenfelét Oroszország és Kanada

2017. 05. 07. 16:12

Az orosz válogatott tíz gólt szerezve győzte le Olaszországot a jégkorong-világbajnokság A-csoportjában, melynek mérkőzéseit Kölnben rendezik.

Az olaszok az első két harmadban jól tartották magukat, akkor még “csak” 5-1 állt az eredményjelzőn. Az utolsó 20 percben aztán ötöt berámolt Oroszország, így 10-1-re diadalmaskodott. Az oroszoknál Andronov és Panarin is duplázni tudott.

A párizsi B-csoportban Kanada is sima győzelmet aratott, ők 7-2-re győztek Szlovénia ellen. A szlovénok elmondhatják magukról, hogy az záró felvonást lehozták döntetlenre. A kanadaiaknál MacKinnon mesterhármasig jutott.