Jól játszott, de kikapott a hoki-vb-n a magyar válogatott

Futó Csaba
Futó Csaba

Frissítve: 2017. 04. 28. 15:032017. 04. 28. 12:23

Nem is annyira titkon mindenki abban bízott a kijevi divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság előtt, hogy ez a pénteki magyar-kazah meccs majd a feljutásról dönt. Nekünk erre azonban már semmi esélyünk nem volt, az ukránok legyőzése után kikaptunk Ausztriától, Dél-Koreától és Lengyelországtól is. Így biztosan ötödik helyen zárunk. A kazahok viszont még feljuthatnak, ehhez nyerniük kellett ellenünk és győztek is.

Valami nem működött ezen a világbajnokságon a magyar csapat játékában, emiatt pedig jól láthatóan frusztráltak voltak a játékosok, akik a lengyelek elleni vereség után fogadkoztak: a magyar szurkolótábor megérdemli, hogy a kazahok ellen kiszolgálja őket Rich Chernomaz együttese.

Nem indult jól a pénteki mérkőzés, a 11. percben már kétgólos hátrányban voltunk, de aztán elkezdett úgy játszani a válogatott, ahogyan azt az egész tornán kellett volna. Nem akarták a játékosok túlfényezni a dolgokat, viszonylag stabil védekezésből agresszívan támadtunk, az elveszített korongokat pedig megpróbáltuk egyből visszaszerezni. A játékosok tehát elvégezték a piszkos munkát, és sikerült is szépíteni még az első harmadban, Sagert távoli lökete akadt be emberelőnyben.

A második játékrész nagy csatát hozott, és egyre inkább kezdett ellenfele fölé nőni a magyar csapat, igaz, a kazahok berendezkedtek arra, hogy ne kapjanak több gólt. A magyar lendület megmaradt a harmadik játékrészre is, az egyenlítésért mentünk szinte végig, nagy szívvel. A végén a kapust is levittük, de aztán a kazahok találtak be, ők nyertek 3-1-re. De hatalmas különbség van például a koreaiakhoz elszenvedett 3-1-es vereséghez képest, a lengyel elleni 0-2-ről nem is beszélve. Rajnát mindenképp ki kell emelni, hatalmas bravúrjai voltak.

Nem ilyen világbajnokságra számítottunk, ezt ki lehet mondani. De azért az is árulkodó, hogy a mostani teljesítmény után a szurkolók ismét elénekelték a Himnuszt és a Székely himnuszt is. Ez az előző mérkőzésen elmaradt.

A magyar válogatott az ötödik lett, a kazah pedig most az élre ugrott, de az utolsó pillanatig kérdéses, hogy visszajut-e az A csoportba.

Eredmény – 5. forduló

Magyarország – Kazahsztán 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)

Gólszerzők: Sagert (18.) illetve Dallman (3.), Mikhalisz (11.)

Hírfolyam 0 új
III. harmad: 56-60. PERC

Itt a hajrá

Futó Csaba
Futó Csaba

Ami rögtön egy magyar kiállítással indul, Varga vágta szájon Boydot. Gyönyörűen védekezett a magyar válogatott, gyakorlatilag nem volt helyzete a kazah válogatottnak emberelőnyben. Belül vagyunk az utolsó három percben. Sőt, most magyar emberelőny jön, Erdéllyel voltak szabálytalanok, úgyhogy újabb esélyünk van az egyenlítésre. Megszereztük a korongot, Rajna pedig le is ment. Üres a kapunk, de így kettős fórban vagyunk. Letelt a kazah emberhátrány, Dawes pedig az üres kapunkba üti a korongot, úgyhogy be is állította az 1-3-as végeredményt.

III. harmad: 51-55. PERC

Felborult a pálya

Futó Csaba
Futó Csaba

Feltolta a védekezését a magyar válogatott, a kazahok nem is erőltetik most annyira a támadás, úgyhogy a forgalom többnyire egyoldalú a pályán és a kazah kapu felé tart. A játék amúgy elég folytonos ebben a harmadban, viszonylag kevés a játékmegszakítás. Mire ezt leírtam, addigra Rajnának kellett három bravúrt is bemutatnia. 7 perc van vissza. Magyar korongszerzés a kazah harmadon belül, Bartalis lövése nem sokkal zúgott el a kapu mellett.

III. harmad: 46-50. PERC

Dadog a kazah játék

Futó Csaba
Futó Csaba

Vissza is vettek, próbálnak elsősorban védekezni, nekik azért ez az 1-2 is jó. Ugyanakkor egyre többször rontanak, erre még ráfázhatnak. Bő 12 perc van vissza, most hozhatjuk őket igazán kellemetlen helyzetbe, emberelőnyben játszunk ugyanis Kudjakov kiállítása miatt. Na, hát ebben az előnyben a mi játékunk is dadogott, volt ugyan egy Sagert lövés, de az elakadt most a blokkban.

III. harmad: 41-45. PERC

Na, lássuk a vb utolsó harmadát!

Futó Csaba
Futó Csaba

Érdekes 20 perc elé nézünk, a magyar játékosokon nagyon látszik a bizonyítási vágy, a kazahokon viszont ott a nyomás, nekik nagyon kéne a három pont. Ezen a mérkőzésen nem csak az első harmadot kezdtük jól, hanem mindhármat. A miénk volt a játékrész első két nagyobb helyzete: az elsőnél Wehrs szólóját kellett védenie Kolesznyiknek, a másodiknál pedig Benk bombáját. Beköltöztünk a kazah harmadba.

II. harmad: 36-40. PERC

Összeszedettebbek vagyunk, mint eddig, de...

Futó Csaba
Futó Csaba

… de azért védekezésben még vannak csúnya elváltások, az imént is teljesen üresen maradt egy kazah a kapu előtt, lapos lövését azonban lábbal védte Rajna, aki remek tartást ad ma a csapatnak. Újabb kazah emberelőny, egyből felálltak a kazah kanadaiak, jól is járatták a korongot, a lövés azonban nem sikerült jól, Rajna tenyerelt így rá a pakkra.

Kibekkeltük a hátrányt, a harmad pedig letelt. Teljesen rendben van a játékunk, közel is állunk az egyenlítéshez, igaz, a kazahok meg fegyelmezetten játszanak. Élvezetes, pörgős összecsapás. Most szünet, aztán folytatás.

II. harmad: 31-35. PERC

Most meglátjuk, milyen a magyar emberelőny

Futó Csaba
Futó Csaba

Most mi kerültünk fórba, bár az első fele gyakorlatilag eseménytelenül telik el, nem sikerült felállni a kazah harmadon belül. Sagert eresztett meg újabb távoli löketet, Kolesznyik bottal beleért, még a keresztvasat is érintette, úgy pattant fel a plexi fölötti hálóba. Közel volt a magyar egyenlítés. Kibekkelték a hátrány a kazahok, stabilizálták is azóta a sorokat.

II. harmad: 26-30. PERC:

Jönnek a magyarok

Futó Csaba
Futó Csaba

Most már kijelenthető, hogy sikerült átmenteni a lendületet az előző harmadról. Rajnának is kellett az előbb védenie egy nagyot, de kolesznyik van nagyobb melóban, jó a tempó, nagy az akarás, most épp tetszetős a mieink játéka.

Itt kell megjegyezni, hogy a kapuk borzalmasak. Folyton kijárnak a helyükről, ez a kapusoknak nagyon megnehezíti a dolgát, amikor neki támaszkodnának védés közben. Úgyhogy nyúlik a meccs, mint a rétestészta, ezekkel a kis szünetekkel.

A kazahok pörögtek most fel, korongot is szereztek a harmadunkban, Erdély pedig már csak szabálytalanul tudta megállítani emberét. A rivális támadhat most emberelőnyben. Ezek most Rajna percei, az előbb a levegőből ütötte ki a korongot egy védés után, most pedig lepkéssel kapta el a pakkot.

Öt honosított kanadai a kazahok emberelőnyös sorában.

Emberhátrányos lövés! Garát lövését védte Kolesznyik és nem hagytuk, hogy gyorsan indítani tudjon a kazah kapus. Kiegészültünk.

II. harmad: 21-25. PERC

Folytatódott a meccs

Futó Csaba
Futó Csaba

Óriási szerencsénk volt a harmad elején, a kazahoknak két lövésük is volt, a második felperdült Rajnáról, épphogy a kapu mellé pottyant a korong. A 23. percben a cserepadról beugró Magosi lőtt, Kolesznyik védett ugyan biztosan, de végre nem babusgatjuk a korongot.

Egy statisztika az előző mondathoz: 21-12-re megyünk eddig kapura lövésekben.

I. harmad: 16-20. PERC

Megjöttek a kiállítások

Futó Csaba
Futó Csaba

A kazahoknál van az első kiállítás a meccsen, úgyhogy emberelőnyben támadhatunk a szépítésért. Aztán Dansereau húzta ki az egyik kazah lábát, úgyhogy négy a négyben megy tovább a játék. Ha egy üzlet egyszer beindul: még a másik két kiállítás sem telt le, amikor egy újabb kazah ül le a büntetőpadra. Négy a három ellen támadhatunk közel 40 másodpercig. De nem is kell ennyi! Sagert lőtt a 19. percben, távolról, takarásból lőtte ki a botos felsőt (1-2).

Kicsit rosszkor jön a szünet, mert a gólt megelőző perctől kezdve nyomás alatt tudjuk tartani a kazah kaput. 1-2-ről folytatódik a mérkőzés a szünet. után.

I. harmad: 11-15. PERC

Látszik, hogy a kazahoknak van még tétje a meccsnek

Futó Csaba
Futó Csaba

Nem azért, mert ne akarna a magyar csapat, egyszerűen érződik, hogy ki juthat fel az A csoportba. Ráadásul ott is van a második góljuk a 11. percben, Mikhajlisz egy pontos lövéssel mattolta Rajnát (0-2). Na, ebből kellett volna több a világbajnokságon! Bartalis tört be a bal szélen, a kapuig is ment és ugyan nem tudta Kolesznyik alatt átpasszírozni a korongot, bátor próbálkozás volt.

A magyar szurkolókra nem lehet panasz, kétgólos hátrány ide vagy oda, buzdítják a csapatot becsülettel.

Rajna kinézett közben a felső sarokból egy korongot, centiken múlt, hogy már nem 3-0 Kazahsztánnak. A túloldalon Galló megpattanó lövését kellett kitolnia lábbal Kolesznyiknek. Megnyertük a bulit a kazah harmadban, újabb megpattanó lövés, Kolesznyik bravúrral hárított.

I. harmad: 6-10. PERC

Majdnem hat percet kell várni az első magyar helyzetre

Futó Csaba
Futó Csaba

Nagy Krisztián volt, aki ígéretes lövést eresztett meg, de Szavcsenko blokkolni tudott. Nagyon kellett ez a védés Rajnától! kettő az egyben letámadtak a kazahok, kötényben próbálták meg mattolni a magyar hálóőrt, aki még arra is ügyelt, hogy kipattanó ne legyen. A 9. percben is egy hatalmas Rajna-bravúr, egy könnyelműen eladott koronggal Boyd lépett ki szólóban, Rajna azonban botossal hárított.

I. harmad: 1-5 PERC

Megy a meccs!

Futó Csaba
Futó Csaba

Fehér-piros csíkos mezben a magyar válogatott, kékben a kazahok. Harcosan kezdünk, bár ezzel például a lengyelek ellen sem volt probléma, csak hát ugye az a fránya helyzetkihasználás. A kazahok kibírták a kezdeti magyar letámadást, még nem volt kapura lövés. Ez nem tartott sokáig… A 3. percben megszerzik a vezetést a kazahok, korongot szereztek a harmadunkban, felálltak, majd Dallman megeresztett egy sistergős bombát, Rajna előtt takartak a védők (0-1).

12:27

Ami a matekot illeti...

Futó Csaba
Futó Csaba

Na, hát azzal nem kell nekünk foglalkozni, ugye már betonbiztos az ötödik helyünk. Mint ahogy az is biztos, hogy a házigazda Ukrajna fog kiesni. Négyen azonban még versenyben vannak a feljutásért: Ausztria és Dél-Korea van a legjobb helyzetben, ők biztosan feljutnak, ha a rendes játékidőben nyernek. Kazahsztánnak nagyon kell a győzelem ellenünk és még bízniuk kell abban, hogy az első két helyezett valamelyike bukni fog. Lengyelországnak meg kábé csodára lenne szüksége: