ST. LOUIS, MO - APRIL 26: Kevin Fiala #56 of the Nashville Predators lies on the ice after being injured against the St. Louis Blues in Game One of the Western Conference Second Round during the 2017 NHL Stanley Cup Playoffs at the Scottrade Center on April 26, 2017 in St. Louis, Missouri.   Dilip Vishwanat/Getty Images/AFP

NHL: súlyos sérüléssel indult a főcsoport-elődöntő

2017. 04. 27. 10:41

A Nashville 4–3 győzte le vendégként a St. Louist  az NHL nyugati főcsoport-elődöntőinek első mérkőzésén. Colin Wilson találatával 1-0-ra vezettek a vendégek, amikor az második harmad második percében a hazaiak hátvédje Robert Bortuzzo elütött a korong felett.

A szabadon hagyott pakkra a nashville-i Kevin Fiala csapott le, és a helyzetet menteni akaró Bortuzzo szorításában mindkét játékos nekiütközött a a kapu mögött a palánknak.

A 20 éves svájci húzta a rövidebbet, ő a jégen maradt és láthatóan hatalmas fájdalma volt.

Miközben az orvosok rögzítették a játékos minden bizonnyal kificamodott, szalagsérülést szenvedő bal térdét 17 perc telt el játék nélkül. Később a Nasheville Fiala nélkül is behúzták a meccset. Szerencsére a fiatal játékos állapota az első kórházi hírek szerint kielégítő.

A nap másik mérkőzésén az Edmonton Oilers szintén idegenben szerzett előnyt az Annaheim Ducks ellenében.