Hoki-vb: okosabbnak kellett volna lenni

Az Ukrajna elleni győzelem után hétfő este Ausztria ellen két harmadon át jobbak voltunk, de a fölényt gólokban nem tudtuk érvényesíteni. Aztán a harmadik harmadra az osztrákok taktikát váltottak, amire a magyar jégkorong válogatott nem tudott reagálni.

A Kijevben zajló divízió I/A világbajnokság második fordulójában így Rich Chernomaz csapata 3-1-es vereséggel folytatta szereplését. A szövetségi kapitány a mérkőzés után úgy érezte, okosabban kellett volna játszanunk az osztrákok ellen, és akkor elkerülhető lett volna a vereség.

Mindkét csapat jól kezdett, ám elkerülhető gólt kaptunk, aztán a kettős előnyt belőttük. A második harmadban jól szűrtük meg a támadásokat, ám a végén 1-1-nél szükségtelen kiállítást szedtünk össze a támadóharmadban, ezt pedig belőtték. Okosabban kellett volna játszani, és nem túlkomplikálni a helyzeteket

– hangsúlyozta a találkozó utáni sajtótájékoztatón Chernomaz.

Stipsicz Bence úgy véli, olyan kiegyensúlyozott a mezőny, hogy a mostani vereség után is előre kell tekinteni, mert sorra jönnek a mérkőzések, máris kevesebb mint egy nap múlva a dél-koreaiak ellen.

Azonos létszámban nem esett gól, és ezen a szinten már az emberelőnyök kihasználása, illetve a kivédekezés döntő jelentőséggel bír. Ennyivel jobbak voltak most az osztrákok. Ebből tanulnunk kell, és le kell győznünk a dél-koreaiakat.

Roger Bader, az osztrákok szövetségi kapitánya elmondta, a záró harmadra új letámadási taktikát alkalmaztak, és sikerült belőni az emberelőnyüket.

Jó kapusteljesítményünk volt és jobb helyzetkihasználásunk. Ez döntött a javunkra

– szögezte le.

A vereség ellenére nem kell kétségbe esni. Egyrészt azért mert nincs rá idő, másrészt azért, mert kedden 16 órától pont a csoportelső, az első fordulóban az osztrákokat is legyőző Koreaiak ellen lépünk jégre.

Ha nyerünk, tovább él a remény. Ha nem, elúszott az újabb csoda, a világelitbe történő feljutás esélye.

Eredmény – Jégkorong, divízió 1/A világbajnokság, Kijev, 2. forduló

Magyarország – Ausztria 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Gólszerző: Dansereau (6:23 ee.) ill. Raffl (3:49 eh.), Hofer (44.33 ee.), Heinrich (47:21 ee.)
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Kapusok: Starkbaum 96.6%, ill. Rajna 89.3%
Lövések: 28 (8, 9, 11) , ill. 29 (9, 12, 8)
Időkérés: –, ill. 57:26
Emberelőnyök: 4/2 (2/0, –, 2/2), ill. 4/1 (4/1, –, –)
Büntetéspercek: 8 (8, –, –), ill. 8 (4, –, 4)