Fucsovics egy óra alatt kiütötte a korábbi top 10-es játékost Budapesten

2017. 04. 25. 18:32

Fucsovics Márton két szettben, 63 perc alatt győzött a Budapesten zajló 482 ezer euró (150 millió forint) összdíjazású salakpályás tenisztorna első fordulójában a rutinos orosz Mihail Juzsnij ellen.

Néhány megingástól eltekintve a világranglistán 154. helyezett magyar játékos az első játszmában összeszedett játékot nyújtott, végig kezében tartotta az irányítást. Fucsovics 1:1-nél és 4:2-nél nyerte el ellenfele adogatását, így 32 perc alatt szettelőnyre tett szert.

A keveset és lassan mozgó Juzsnij (89.) a folytatásban sem tudta felvenni Fucsovics tempóját, a magyar játékos így 2:2 után ismét elvette ellenfele szervajátékát. A motivációját egyre inkább elveszítő orosz teniszező újabb gémet bukott el, így Fucsovics 5:2-es előnyénél saját szervajátékával lezárta a találkozót.

Fucsovics ellenfele a második fordulóban a negyedik helyen kiemelt spanyol Fernando Verdasco lesz majd. A két játékos korábban még nem találkozott egymással. A rutinos spanyol – akinek karriercsúcsa a világranglistán nyolc évvel ezelőtt a hetedik hely volt – az első fordulóban erőnyerőként nem játszott. A mérkőzést szerdán 15 óra után rendezik.