Májusban eldől, a doppingoló Sarapova kap-e szabadkártyát a Roland Garroson

Május 15-e után, a rajt előtt két héttel döntenek a Roland Garros szervezői arról, hogy a doppingeltiltását letöltő orosz teniszező, a Párizsban kétszer is győztes Marija Sarapova kaphat-e szabadkártyát a versenyre.

Az ötszörös GS-győztes, korábbi világelső Sarapova jövő héten, a stuttgarti WTA-versenyen tér vissza, amelyen szabadkártyával vesz részt, viszont csak szerdától léphet pályára, akkor jár le ugyanis az eltiltása. A stuttgarti után a római tornán is szabadkártyásként áll majd rajthoz.

Az éljátékosok közül korábban Angelique Kerber és Andy Murray is megkérdőjelezte, hogy a doppingvétség miatt eltiltott Sarapova selejtezős részvétel nélkül megérdemli-e a szabadkártyát a főtáblára a viadalokon.

A nemzetközi szövetség júniusban két évre tiltotta el a volt világelsőt meldonium használata miatt, a nemzetközi Sportdöntőbíróság azonban októberben 15 hónapra enyhítette a büntetését.

Az év második Grand Slam-versenyének küzdelmei május 28-án kezdődnek, és június 11-én zárulnak.