Férj és feleség nyerte a párizsi maratont

A férfiaknál és a nőknél is kenyai győzelemmel zárult vasárnap a párizsi maratonfutó verseny.

A férfiaknál Paul Lonyangata – aki korábban Lisszabonban és Sanghajban is első lett – 2:06:10 óra alatt ért célba, ezzel megjavította egyéni csúcsát. Mögötte honfitársai, Stephen Chebogut (2:06:56) és Solomon Yego (2:07:13) végeztek. A nőknél Purity Rionoripo 2:20:55 órával pályarekordot döntött, megelőzve a szintén kenyai Agnes Barsosiót (2:21:02) és az etióp Flomena Cheyech-et (2:21:23).

Lonyangata és Rionoripo férj és feleség.

Purity győzelme veszélybe került a táv hajrájában, amikor egy kanyarban a lába összeakadt egy férfi futóval és kis híján elesett. A kis közjáték után magasabb tempóra kapcsolt, de ez annyira kivett belőle, hogy lelassult a végére, de így is nyert végül.