Két lépésre a címvédéstől a DVTK

2017. 03. 18. 21:41

A DVTK Jegesmedvék csapata 4-3-ra megnyerte a jégkorong MOL Liga döntőjének harmadik mérkőzését szombaton a Miskolci Jégcsarnokban, így 2-1-re vezet a MAC Budapest elleni fináléban.

A találkozón a címvédő és alapszakaszgyőztes miskolciak játékosa, Magosi Bálint nem léphetett pályára, mivel a csütörtöki mérkőzésen a végső dudaszó után egy dulakodásnál a játékvezetői jelzésre és felszólításra nem reagált, majd az őt megállító játékvezetőt meglökte és tevékenységét sportszerűtlen hangnemben bírálta.

A magyar szövetség (MJSZ) fegyelmi bizottságának döntése értelmében 2+1 mérkőzésről tiltották el, ugyanis a válogatott játékosnak ez volt a második végleges fegyelmi büntetése.

A hazaiak azonban nem érezték meg az alapszakaszban a csapat egyik legerősebb játékosának hiányát: Gőz Balázs első MOL Ligás duplájával a 14. percre 2-0-s előnyre tettek szert. A második húsz percben tovább növelte a különbséget a DVTK Jegesmedvék együttese, Vojtkó Mátyás távoli lövése megpattant egy védőn, így került Bálizs Bence kapujába.

Később szépített a fővárosi együttes Sean Escobedo távoli lövésével. Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, ugyanis Colin Joe egy korongszerzés után Bálizs lábai között lőtte be a korongot. Az utolsó tíz percben újra két gólra csökkent a különbség Kovács Bronson Zoltán révén emberelőnyben, majd Nagy Krisztián faragta tovább a hátrányt fórban. Bár a vendégek a hajrában kapus nélkül próbáltak egyenlíteni, ez nem sikerült, így ismét a miskolciak vezetnek a párharcban. (Fotó: MTI/Vajda János)

Eredmény – MOL Liga-döntő, 3. mérkőzés

DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 4-3 (2-0, 1-0, 1-3)
gólszerző: Gőz (9., 14.), Vojtkó (25.), Joe (46.), illetve Escobedo (43.), Kovács B. Z. (51.), Nagy K. (54.)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a DVTK Jegesmedvék javára.