Vért izzadva verte a csoportutolsót a Veszprém a BL-ben

Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában nyert 28-27-re a Telekom veszprém kézilabdacsapata.

A csoportkör után már biztosan búcsúzó svájci együttes szerezte a találkozó első gólját, stílszerűen Császár talált be. A Veszprém esélyeshez méltóan fordított, több alkalommal is vezetett három találattal a magyar bajnok az első félidőben, Nilsson találata után még a 24. percben is 11-14 volt az állás. Innen hajrázott nagyot a Schaffhausen a szünetig, Császár egyenlített 14-14-re, a magyar csapat végül egygólos előnnyel mehetett pihenni (15-16).

A második félidő nagyon változatos volt, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az 50. percben, Pendic találata után már kettővel is vezetett a házigazda (24-22), innen tudott fordítani a Veszprém. A meccs végén jöttek a nagyon fontos Mikler bravúrok, és bár a Schaffhausen szépen tartotta magát, az utolsó percben a Veszprém került nagyon közel a győzelemhez Ilic góljával. A svájciaknak még volt egy támadásuk a pontszerzésért, időntúli szabaddobás lett belőle, Császár kihagyta, ha szűken is, de nyert a magyar együttes.

A hazaiaknál Császár Gábor 6 gólig jutott, míg a vendégektől Momir Ilic és Dragan Gajic is 5-5 találattal zárt.

A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában. Épp a Flensburgtól érkezik majd a nyáron Ljubomir Vranjes vezetőedző, aki a magyar válogatott irányítását is átveszi.

Eredmény – kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 13. forduló

Kadetten Schaffhausen (svájci)-Telekom Veszprém 27-28 (15-16)
a Veszprém gólszerzői: Gajic, Ilic 5-5, C. Rodriguez 4, Nilsson, Blagotinsek 3-3, Ugalde, Nagy L. 2-2, Gulyás, Iváncsik G., Kopljar, Lékai 1-1

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324-276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. Telekom Veszprém 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297-282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302-307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12