Drámai pontmentés és két magyar győzelem a BL-ben

A Szolnok a papírformának megfelelően rendkívül simán, 12-5-re győzött a francia Nice otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hetedik fordulójában. A pont nélkül álló francia együttes csak a nyitónegyedben tudta tartani a lépést a magyar bajnokkal, amely a folytatásban könnyedén növelte előnyét és nyerte meg a mérkőzést. A találkozó legeredményesebb játékosa a négygólos Andrija Prlainovic lett.

Az OSC 6-6-os döntetlent ért el a Brescia vendégeként, ezzel az eredménnyel – amely Zalánki Gergő bombagóljával négy másodperccel a vége előtt alakult ki – a magyar csapat életben tartotta továbbjutási reményeit, három fordulóval a vége előtt ugyanis három pont a hátránya a még hatos döntőt érő harmadik helyen álló olasz csapattal szemben.

Nagy lépést tett előre az Eger, amely Hannoverben győzött. A május 25. és 27. között a Duna Arénában esedékes Final Sixbe, vagyis a hatcsapatos döntőbe a B csoport három legjobb csapata jut be, az Eger pillanatnyilag a harmadik helyet foglalja el – a Pro Recco már biztosan ott lesz a szuperdöntőben.

Eredmények – vízilabda Bajnokok Ligája

A csoport:

Nice (francia) – Szolnoki Dózsa-Kögép 5-12 (3-3, 0-3, 0-3, 2-3)

Brescia (olasz) – A-Híd OSC-Újbuda 6-6 (1-2, 0-0, 1-2, 4-2)

Olympiakosz (görög)-Spandau (német) 10-8 (4-2, 3-1, 2-2, 1-3)

A csoport állása: 1. Szolnoki Dózsa-Kögép és Olympiakosz 19-19 pont, 3. Brescia 11, 4. A-Híd OSC-Újbuda 8, 5. Spandau 3, 6. Nice 0