Gyõr, 2017. február 12.
A gyõri Nora Mörk (k) a labdával, mellette a norvég Thea Mork (b) és Kristine Breistöl a nõi kézilabda Bajnokok Ligája Gyõri Audi ETO KC - Larvik mérkõzésén a gyõri Audi Arénában 2017. február 12-én. A mérkõzés 27-27-es döntetlenre végzõdött.
MTI Fotó: Krizsán Csaba

Iskolajátékkal simázott a Győr a Bajnokok Ligájában

2017. 02. 25. 21:09

A Győri Audi ETO KC 34-17-re győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton.

Az első perctől kezdve egyoldalú volt a találkozó. Bár a hazaiak szerezték az első gólt, a győriek gyorsan fordítottak, majd folyamatosan növelték előnyüket. Annak ellenére magabiztosan vezettek, hogy több ziccert is elhibáztak (6-12), és az első félidő második felében sem változott a játék képe.

A szünet után a szlovénok erejéből csak annyira futotta, hogy egy ideig tartani tudták a különbséget, ám az ötvenedik percben már tíz gól volt a két együttes között (16-26), ami a – nem kimondottan színvonalas – meccs végére még tovább nőtt.

A mezőny legjobbja Görbicz Anita volt, aki 11 lövésből tíz gólt szerzett. A győriek ezzel a sikerrel biztossá tették negyeddöntős szereplésüket.

Az előző idényben BL-ezüstérmes győriek jövő vasárnap a dán Esbjerg csapatát fogadják a középdöntőben.

Eredmény – Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 4. forduló

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 17-34 (10-18)
a Győr gólszerzői: Görbicz 10, Amorim 5, Bódi, Mörk, Elghaoui 4-4, Broch 3, Knedlikova, Hársfalvi, Groot, Puhalák 1-1

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 13 pont/8 mérkőzés, 2. Larvik (norvég) 10/8, 3. Midtjylland (dán) 8/7, 4. CSM Bucuresti (román) 7/8, 5. Krim Mercator Ljubljana 6/8, 6. Esbjerg (dán) 2/7