Babos Tímea: Csodálatos, hogy éppen itthon szereztem meg az első idei WTA-győzelmemet

Babos Tímea magabiztos győzelemmel jutott tovább szerdán a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás torna első fordulójából – számol be az MTI.

Az első helyen kiemelt teniszező rögtön brékkel nyitott a török Ipek Soylu elleni meccsen, majd 5:3 után ismét elvette a 18 éves játékos adogatását.

A második játszmában 3:1-re, majd 5:2-re is vezetett a 23 éves magyar játékos, aki végül 1 óra 17 perc alatt múlta felül ellenfelét.

A mai teniszben nehéz kötelező győzelmekről beszélni, de persze én voltam az esélyesebb. Örülök, hogy simán és jó tenisszel nyertem, és csodálatos, hogy éppen itthon szereztem meg az első idei WTA-győzelmemet. Az Australian Open óta jobban ment a játék, de rendre top 20-as és top 30-as ellenfelekkel találkoztam, sok döntő szettes meccs ment el, ebből tudok tanulni

-idézi az MTI a soproni teniszezőt. Babosra a 16 között a selejtezőből érkezett Anna Blinkova vár, aki 148. a WTA-rangsorban.