Bajnokok Ligája: óriási csatában maradt alul a Szeged

Fehéroroszországban játszotta idei első Bajnokok Ligája mérkőzését a Mol-Pick Szeged. Ősszel 24–22-re verte a Meskov Bresztet a magyar gárda.

Rasztko Sztojkovics szerezte a meccs első gólját, de egyből fordított a hazai csapat, mely szinte végig vezetett az első félidőben.

Denis Buntic lerázta magáról a védőjét, majd a hálóba lőtt, ezzel lett 13-14, majd Vladiszlav Osztrousko egyenlített, így döntetlennel fordultak a csapatok.

Szeged-góllal kezdődött a második játékrész is, Balogh Zsolt nagyszerű meglátása után Matej Gaber villant.

Tíz perccel a vége előtt Jonas Källman hozta közelebb a vendégeket (21-19), ezt követően időt kért a hazaiak mestere.

Stas Skube hétméteresével már csak egy volt közte (22-21), majd Bánhidi Bencét küldték ki két percre.

Balogh-gól tartotta életben a reményeket az 57. percben (24-23), de egyenlítenie nem sikerült a magyar csapatnak, mely a harmadik vereségét szenvedte el a BL 2016-17-es kiírásában.