Hihetetlenül izgalmas meccsen jutottak négy közé a franciák a kézi-vb-n

A magyar válogatottat legyőző Norvégia volt az első csapat, amely bejutott a franciaországi kézilabda-világbajnokság elődöntőjébe, az utána lévő meccsen pedig a házigazda franciák és a svédek feszültek egymásnak a legjobb négybe kerülésért. A két együttes a torna egyik legfordulatosabb meccsét hozta össze.

A franciák kezdtek valamivel jobban, azonban nem tudták lerázni magukról a svéd csapatot. Az északiak aztán kapust cseréltek, ez pedig bevált, Appelgren több védést is bemutatott, Svédország pedig fordított és 16-15-re vezetett 30 perc után.

A 35. percben egyenlítettek a franciák, és ugyan három góllal is el tudtak lépni (23-20), a svédekben is volt annyi erő, hogy még tudjanak fordítani. Az utolsó tíz percben már a házigazda volt összeszedettebb, 32-30-re nyertek végül és ott vannak a négy között. Mahe kilenc góllal lett a mezőny legeredményesebbje.

Francia öröm a lefújás után:

A Szlovénia-Katar mérkőzés győztese lesz a franciák ellenfele a legjobb négy között.