Hungary's left back Richard Bodo (L) holds back Denmark's left back Mikkel Hansen during the 25th IHF Men's World Championship 2017 eighth final handball match Hungary vs Denmark on January 22, 2017 at the Halle Olympique in Albertville. / AFP PHOTO / PHILIPPE DESMAZES
Élő Sport

Kézi-vb: legyőztük az olimpiai bajnokot, ott vagyunk a negyeddöntőben

Menyhei Csaba

Frissítve: 2017. 01. 22. 17:512017. 01. 22. 15:50

Mivel a magyar férfi kézilabda-válogatott negyedik lett csoportjában, így a franciaországi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a Rióban olimpiai bajnoki címet szerző Dánia volt az ellenfele a nyolcaddöntőben.

A nemzeti együttes gyászkarszalagban lépett pályára, így emlékezve az Olaszországban buszbalesetet szenvedő magyarokra.

Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, tíz perc után elhúztunk 5-2-re. Mikler remekül kezdett a kapuban, a támadásban pedig jötte az átlövések. Az első félidő közepe után egyre közelebb jöttek a dánok, az utolsó öt percre fordulva pedig egalizáltak (11-11).

A szünetre mi vonultunk előnnyel (13-12). Az első félidő egyetlen negatívuma volt, hogy Mikkel Hansent nem tudtuk tartani, szinte egymaga tartotta meccsben őket.

A második játékrész elején sikerült továbbvinni az a játékot, mint az első harminc percben, sikerült végig két-három góllal vezetnünk. Mikler a kapuban parádézott, támadásban Lékai, Balogh és Dzsamali vitte a prímet. Sajnos sikerült őket felhoznunk, köszönhetően annak, hogy az emberelőnyünk során lövöldözték a gólokat, így az utolsó öt perc kezdetekor 24-24 állt az eredményjelzőn.

Szerencsére sem estünk össze, és végül 27-25-re nyertünk, a győzelmet bebiztosító gólt Császár lőtte néhány másodperccel a vége előtt.

Ellenfelünk a negyeddöntőben Norvégia lesz majd kedden.

Eredmény – Férfi kézilabda-világbajnokság, nyolcaddöntő

Magyarország – Dánia 27-25 (13-12)

Hírfolyam 0 új
17:22

II. félidő, 26-30. perc

Mikler hárította Mikkel Hansen lövését, de visszafújták. Magnus Landin kiegyenlített a szélről (24-24). Nem kerültünk emberelőnybe, pedig Baloghot leszedték a levegőben. Balogh csodagóljával 25-24 ide! Mikler védett, de hozzájuk került a labda, majd újra a magyar kapus a középpontban. Császár 26-24 és egy perc van hátra!!! 40 másodperccel a vége előtt dán időkérés. Mikkel Hansen azonnal belőtte (26-25), Sabté is kikérte az idejét, 22 másodperc van hátra. Kijöttek egész pályára, Császár bedobta. MEGNYERTÜK!!!!!

17:15

II. félidő, 21-25. perc

Magyar időkéréssel kezdődik az utolsó tíz perc. Bodó lövését ki tudta tolni Landin, az indítás után pedig Svan bedobta. Mikler a hatoson kívül ütközött a dánnal, szerencsére nem állították ki. Nöddesbo kapott két percet, ez az első dán kiállítás. Lékai azonnal büntetett is (23-20). Gyorsan lőttek egyet, és kapust is cseréltek, Green érkezett. A kimaradt helyzetünk után megint ők jöhettek, Damgaard talált helyet a rövidben (23-22). Belesáncoltak, Svan pedig kiegyenlített (23-23). Juhász belőtte a szélről, nagyon kellett (24-23).

17:09

II. félidő, 16-20. perc

Dzsamali lövése a sáncról pattant be (21-17), de ez kit érdekel? Időt is kértek gyorsan. Mikler hárított, de kaptak egy szabaddobást, Damgaard szépen bepörgette (21-18). Labdát szereztek, de a lövésük kijött a kapufáról. Dzsamali egy irányváltás után talált be, Svan gyorsan válaszolt is (22-19).

17:05

II. félidő, 11-15. perc

Mikler megint hárított, szerencsére nem fújták vissza a szabálytalanság miatt. Nagy lövését lesáncolták, Dzsamali bombáját már nem tudták (19-16). Mikler eksztázisban, ezúttal Mortensent babonázta meg. Lékai kicsit túlcifrázta, viszont megint kihagytak egy ziccert. Balogh, néggyel megyünk (20-16)! Szabálytalan zárást fújtak a dán beállósnál, de vissza is adtuk neki a labdát, Svan bevágta (20-17). Megint Mikler!!!

16:58

II. félidő, 6-10. perc

Nagy László leszedte, az indítás után pedig Harsányi begyalogolt vele (17-14), de azonnal válaszoltak (17-15). Juhászt kiküldték két percre, ez sem volt semmi. Svan ezúttal is kihasználta az ajtó-ablak ziccert (17-16).  Balogh karját megtámasztották, de semmit nem fújtak, szerencsére Landin az üres kapu mellé dobta. Bodó csapta be Mollgaardot, utána be is dobta (18-16). Mikler hárította a ziccert, Svan ejtése pedig a lécen landolt. Lékai forgácsolta szét a lécet.

16:54

II. félidő, 1-5. perc

Emberhátrányban kezdtük a második félidőt, kapus nélkül. Balogh óriási lövése Landinról pattant be, ők pedig gyorsan bedobták az üres kapura, Mikler nem ért vissza (14-13). Balogh nagyon bekezdett, passzívnál ráadásul (15-13). Svan nem teketóriázott, bedobta könnyen a szélről (15-14). Hetest kaptunk, de Landin védte Juhász büntetőjét. Mikler védett, Juhász pedig szép csel után vágta be (16-14).

16:37

Vége az első félidőnek

30 perc játék után 13-12-re vezet a magyar válogatott. A dánoknál egyszer sem volt az előny.

16:31

I. félidő, 26-30. perc

Hetest nem kaptunk, szerencsére ők is mellé lőtték. Bánhidit látták szabálytalannak a tunéziai bírók. Bánhidi megelőzte a beállót, Lékai pedig remek meglátás után üres bedobta az üresen hagyott kapuba (12-11). Sondergaard azonnal egalizált is (12-12). Ancsin távolról bebombázta a hosszú alsóba, esélye sem volt Landinnak (13-12). Bánhidit kiküldték két percre 17 másodperccel a vége előtt. Pedig semmi nem volt! Mortensen mellédobta a szélről. Sabaté még időt kért. Két másodperc alatt már semmit nem tudtunk csinálni.

16:25

I. félidő, 21-25. perc

Megint Mikkel Hansen, ki is egyenlítettek (8-8). Balogh fejelt össze Henrik Tofttal, ápolni kellett a szegedi játékost. Passzívnál Lékai, 9-8 ide. Mortensen szépen bepattintotta a rövidbe. Landin hárította Dzsamali próbálkozását, szerencsére Mikler is fogott egyet. Nagy csodálatos passza után Dzsamali talált be (10-9). Mikkel Hansen hatodik góljára Ancsin válaszolt (11-10), de rögtön utána egyenlít is Hansen (11-11).

16:21

I. félidő, 16-20. perc

Ligetvári kapott egy sárgát. Sondergaard verte meg ellenfelét, nem volt esélye a hárításra Miklernek (7-5). Lékai test mellől eleresztett lövése ezúttal bement (8-5). Nagy Lászlót kiküldték két percre. Fazekas jött be hetesre, beleért, de védeni nem tudott (8-6). Landin olvasta, hogy hova lövi majd Lékai. Dzsamali kis híján labdát lopott, Mikkel Hansen negyedik góljával pedig 8-7. Lékait eltüntetik, de csak szabaddobást adtak. Lejárt közben Nagy kiállítása. Dzsamali átlövése kipattant a kapufa tövéről.

16:13

I. félidő, 11-15. perc

Sondergaard vitte be könnyedén a szélről, miután rosszul védekeztünk (5-3). Előbb Lékai lövését sáncolták le, majd Bodó próbálkozása kerülte a felső sarkot. Mikkel Hansen emberrel a nyakán is gólt szerzett (5-4). Lékai test melletti bombája a kapufáról jött ki, Nagy lövése pedig a sáncról pattant be (6-4). Kidobják a dánok, az egyedül induló Juhász pedig nem is hibázott (7-4). Időt is kértek az északiak.

16:08

I. félidő, 6-10. perc

Mikler védése után Lékai nagyon szépen megverte egy az egyben ellenfelét, majd értékesítette a ziccert (4-1). Újfent a magyar kapus hárított egyet, Harsányi lövése viszont kipattant a kapufáról. Mikkel Hansen nagyon kilőtte a bal felsőt (4-2). Balogh harcolt ki egy hetest belülvédekezés után, Landin pedig kitolta Harsányi büntetőjét. Mivel oldalt ment ki, maradt nálunk a labda, Bodó gólt is szerzett belőle (5-2). Újabb lövést fogott Mikler, majd rossz volt Nagy indítása.

16:05

I. félidő, 1-5. perc

A mérkőzést kezdő Dánia első támadása kimaradt. Előbb Mikler védett, majd a szabaddobás utáni lövést Mikkel Hansen a kapufára dobta. Bodó hatalmas átlövésével vezetünk (1-0). Juhász labdát lopott, majd Nagy indítása után be is dobta (2-0). Mortensen a szélről befutva talált be (2-1). Balogh harcolt ki egy szabaddobást, Lékai pedig távolról szerzett gólt (3-1).