Kézi-vb: Meglepték a szaúdiak Horvátországot

Horvátország is megkezdte szereplését a franciaországi világbajnokságon, Szaúd-Arábia ellen léptek pályára Zeljko Babic tanítványai.

Némi meglepetésre nem született gól az első négy percben, Domagoj Duvnjak törte meg a jeget az 5.-ben, majd nem sokkal később Manuel Strleket szolgálta ki az irányító. 5-1-ről feljöttek 7-5-re a szaúdiak, Abdullah Alabbas talált az üres kapuba.

Manaf Alsaeed kapus Zlatko Horvat hetesét, majd Zeljko Musa ziccerét is fogta, 8-7 volt az állás a 20. percben. Sőt, Hisham Alobaidi büntetője után 10-10 állt az eredményjelzőn öt perccel a félidő vége előtt.

Hassan Aljanabi a vezetést is megszerezte, de gyorsan egyenlítettek a horvátok, Luka Cindric találatával zárult az első félidő, egygólos horvát vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

Filip Ivic találatával indult a második játékrész, majd Tin Kontrec gólja után már hárommal vezettek a horvátok. Ahmad Alabdulali technikás megoldásával 15-14-re módosult az állás.

A 40. percben Lovro Mihic lerohanásból volt eredményes (20-14), majd Abdullah Alabbas szerzett kínai figura után csodálatos gólt. Tíz perccel a vége előtt elkezdett nyílni az olló, 25-20 volt az állás ekkor.

Hátrányban voltak a szaúdiak, de nem spóroltak a trükkökkel, a harmadik kínais gól után lett 27-23. Végül öttel nyertek a horvátok, akik szombat este a magyar válogatott ellen lépnek pályára.