Djokovic állította meg Murray menetelését

2017. 01. 07. 20:02

A címvédő Novak Djokovic nyerte az 1,2 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben nagy csatában legyőzte a világelső Andy Murrayt.

Az olimpiai bajnok skót játékos 28 megnyert tétmeccs után kapott ki újra, egyben nem sikerült sorozatban a hatodik tornáján is győznie.

Legutóbb szeptember 7-én hagyta el vesztesen a pályát, akkor a US Open negyeddöntőjében kapott ki a japán Nisikori Kejtől.

Az első szett a világranglistán második Djokovicé lett, viszonylag simán, s úgy tűnt, két játszmában hozza a mérkőzést, a második felvonásban, 5:4-nél háromszor is meccslabdához jutott. Murray azonban hárított, és nemcsak a szetten belül, hanem sorozatban három játékot nyerve a játszmákat tekintve is egyenlített.

A döntő játszma közepén a szerb teniszező ismét brékelt, újra 5:4 lett a javára, de ezúttal már nem hibázott,: a negyedik mérkőzéslabdáját értékesítve, 2 óra 54 perc elteltével megnyerte a 2017-es év első csúcstalálkozóját.

Kettejük párharcában Djokovic már 25-11-re vezet.