Van Gerwen játssza a döntőt a rekordok meccse után

A címvédő Gary Anderson és a világelső Michael van Gerwen jutott be a fináléba a dartsvilágbajnokságon.

Előbbi játékos honfitársát, Peter Wrightot búcsúztatta. 2-0-ra elhúzott Anderson, de 3-3-nál már egyenlő volt az állás a skót rangadón. Ezt követően ritmust váltott a címvédő, innentől kezdve csak ő nyert szettet, így döntőbe jutást ünnepelhetett.

Az is biztos volt, hogy lesz holland játékos a fináléban, hiszen a világelső Raymond van Barnevelddel mérkőzött meg.

Volt miért visszavágnia van Gerwennek, hiszen tavaly éppen az aktuális ellenfél búcsúztatta a harmadik körben.

Nem kezdett jól a 27 éves játékos, az ötszörös világbajnok simán, 3-0-ra nyerte az első szettet, többek közt egy 131-es kiszállóval adta meg az alaphangot a meccsnek.

Ezt követően van Gerwen megrázta magát, és kiegyenlített (2-2), elképesztő 114-es körátlag fölött teljesített ekkor mindkét dartsozó.

A világelső innentől kezdve esélyt sem hagyott ellenfelének, a kilencnyilas körtől is csak egy centiméter választotta el.

Van Gerwen Zsinórban négy szettet nyert a végén, így bejutott a fináléba. Nála magasabb átlagot (114.05) soha senki nem dobott még a világbajnokságok történetében. Barneveldről se feledkezzünk meg: ő is rekordot döntött, hiszen korábban senki nem szenvedett vereséget ilyen (109.34) jó átlagot produkálva.

Hétfőn este 21:00-tól az Alexandra Palace-ban csap össze az első két kiemelt, melyre legutóbb 2009-ben volt példa.