Hosszú Katinka vezérletével ismét taroltak a magyar úszók Svájcban

Tíz érmet nyertek a magyar úszók a Lausanne-ban rendezett, 40 ezer svájci frank (11,6 millió forint) összdíjazású nemzetközi verseny második versenynapján – számol be a viadal hivatalos honlapja.

Szombathoz hasonlóan vasárnap is négy aranyérmet szállított Hosszú Katinka, aki 100 pillangón és háton, illetve 200 vegyesen és 400 gyorson is nyert.

Sebestyén Dalma szombaton 100 mellen nem talált legyőzőre, vasárnap 200 mellen is elsőként csapott célba. A 19 éves versenyző emellett a harmadik helyen végzett az 50 méteres mellúszás fináléjában.

Jakabos Zsuzsanna 50 gyorson ezüst-, 200 gyorson pedig bronzérmet szerzett. Szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel Balog Gábor (100 hát) és Verrasztó Dávid (200 vegyes) is.